Попросили водія розмовляти українською: таксист Bolt назвав пасажирок хворими і висадив їх з авто (ВІДЕО)

У компанії відреагували на поведінку водія

ФОТО: скриншот з відео

У Києві водій таксі не захотів спілкуватися із клієнтками українською мовою і висадив їх з авто. Чоловік назвав жінок «хворими людьми» і скасував замовлення. 

У соціальних мережах був опублікований хвилинний відеозапис, на якому пасажирки таксі просять водія спілкуватися з ними українською мовою. Чоловік заявляє, що жінки «хворі», виходить із автомобіля та починає виставляти речі пасажирок на вулицю. Потім таксист просить залишити салон і скасовує замовлення, після чого їде.

 Пасажирки записали розмову із водієм на відео, яке поширилося в мережі.

На відео видно, як водій автівки викладає речі пасажирок на узбіччя й вимагає, щоб вони вийшли з таксі.

«Вы больние люди», – сказав таксист пасажиркам російською мовою. Водночас коли вони перепитали водія, чому він назвав їх хворими, той сказав, що не вживав слова «хворі».

На скандал вже відреагував уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, а також компанія Bolt.

 

Тарас Кремінь зазначив, що таксист порушив статтю 30 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Він додав, що таксисту «не вдасться уникнути покарання». «Зараз ми готуємо звернення до відповідних органів, зокрема до Національної поліції України та компанії сервісу перевезень Bolt, для встановлення особи порушника та притягнення його до відповідальності», – наголосив уповноважений.

За його словами, водій таксі, який відмовився обслуговувати пасажирок державною мовою, порушив Закон і йому загрожує штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На сьогодні ця сума становить 3400-5100 гривень.

У компанії Bolt повідомили у соцмережі, що чоловіка «назавжди відсторонили від користування сервісом».

« До акаунту водія вже було вжито всіх необхідних заходів, зокрема, його було відсторонено від користування нашим сервісом назавжди. Ми також готові співпрацювати з правоохоронними органами та надати всю необхідну інформацію за їх офіційним запитом.

Компанія Bolt регулярно інформує водіїв щодо обмеження використання музичного супроводу без згоди пасажирів, а також повного утримання від відтворення музики будь-яких російських виконавців і нагадує, що згідно статті 30 Закону України №2704-VIII «Про забезпечення функціонування української мови як державної», обслуговування клієнтів компаніями повинно відбуватися державною мовою.», – зазначили в компанії у відповіді на запит Андрія Смолія.

Читайте також: працівник столичного магазину відмовився говорити державною мовою (ВІДЕО)

 Bolt зазначиа, що вони глибоко стурбовані неприпустимими діями водія, які суперечать правилам компанії Bolt.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також