Посилять інтенсивність: у ПС та ISW зробили прогноз подальшого перебігу бойових дій

рф хоче скористатися “часовим вікном”

Війська рф, ймовірно, посилять атаки на фронті, використовуючи час до прибуття військової допомоги із США. Про це йдеться у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW), пише Новинарня

“Ситуація на фронті, ймовірно, продовжить погіршуватися, якщо російські війська посилять свої атаки, щоб скористатися “часовим вікном” до прибуття нової допомоги від США. Українські війська можуть зазнати додаткових невдач найближчими тижнями”, — зазначають аналітики.

Вони також наголошують, що прибуття допомоги від США дозволить Україні стабілізувати ситуацію на фронті й, імовірно, ЗСУ зможуть призупинити поточний наступ армії РФ, якщо допомога надійде швидко.

Аналітики ISW також зазначають, що російські війська досягли лише тактичних успіхів протягом останніх шести місяців через погіршення ситуації з озброєнням в України, і навряд чи їм вдасться досягти прориву, який зруйнував би лінію фронту.

“Російські війська все ще можуть досягти значних успіхів в оперативному плані протягом наступних тижнів, зосереджуючись на тих ділянках фронту, де українська оборона виглядає відносно нестабільною, зокрема на захід від Авдіївки, або ділянках фронту, де російські війська знаходяться в межах досяжності оперативно-важливих об’єкта, наприклад, біля Часового Яру”, — додають в ISW.

Водночас аналітики в Інституті вивчення війни зазначають, що російські війська можуть посилити атаки ракетами та безпілотниками по об’єктах енергетичної інфраструктури або також бити по транспортній інфраструктурі, щоб обмежити здатність України розподілити живу силу та матеріальні засоби на критичних ділянках фронту.

У Повітряних силах ЗСУ також заявили, що рф ймовірно, максимально збільшить інтенсивність ударів по території України, до прибуття допомоги із США.

Таку заяву зробив речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

“Намагатимуться “вибити” енергетичну, критичну інфраструктуру, наскільки це можливо. Однак ми маємо розуміти, що деякі ракети ворогу доводиться буквально з конвеєра випускати та вже застосовувати по нашій території. Звісно, що все це продовжується, і, власне, до постачання  систем ППО різних типів і F-16 нам треба триматися й відбивати ці атаки”, — наголосив він.

Нижня палата Конгресу (Палата представників) 20 квітня підтримала законопроект, у якому на допомогу Україні передбачено виділення десятків мільярдів доларів. Документу потрібно пройти кілька процедур для того, щоб набути чинності: його має підтримати Сенат США, а потім він буде поданий на підпис американському президенту Джо Байдену.

Також Сполучені Штати Америки розглядають можливість відправки додаткових військових радників до посольства в Києві, що є останнім доказом американської прихильності Україні, оскільки рф, схоже, набирає обертів у дворічному конфлікті.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі