Представники ТЦК вручили повістку священнику УПЦ МП, який не відчинив храм для прощання зі загиблим Героєм

Заявив, що з представниками ПЦУ не співслужить

Вчора, 30 липня, в селі Тріскині, що у Сарненській міській громаді Сарненського району Рівненської області, прощалися з Іваном Козельцем. Про це пишуть СарниNews.City.

Він пішов захищати Україну на другий день великої війни. 26 липня 2023 року 27-річний воїн загинув.

Віддати останню шану захиснику зібралося все село, але заупокійне богослужіння проводили не в Тріскинях.

Леонід Долід, староста Ремчицького старостинського округу №6, куди входять і Тріскині, каже, що отець Василій відмовив у похованні, бо «не співслужить з ПЦУ»:

«Мама загиблого Івана Козельця звернулася до місцевого священика отця Василія, щоб дозволив відслужити у храмі літургію за загиблим сином. Хотіли, щоб відспівували священники Православної церкви України, але в храмі села Тріскині. Храм є сільський, жителі його всі разом будували в 1990-х роках. Проте він у категоричній формі відмовив. Потім обіцяв подумати та надати відповідь до 11 години ранку 29 липня. Вона знову до нього звернулась і він сказав, що храм для поховання не надасть.» - сказав Леонід Долід.

Щоб провести заупокійну службу, воїна в закритій труні везли за 14 км — у Свято-Покровський храм міста Сарни. Жителі Тріскинь кажуть, що це не перший випадок відмови священника рідним загиблих захисників. Леонід Долід запевняє, що реагуватиме на ситуацію та радитиметься з громадою щодо подальших рішень:

«Однозначно реакція на це буде. Люди вже говорять, що потрібно скликати збори, це питання вирішувати. Думаю, що завтра я зі священником зустрінусь. Можливо, правильно буде провести зустріч не лише з ним, а й з прихожанами цієї церкви. Оскільки вони підтримують священника в його рішеннях.»

Отець Василій почав служити у Свято-Миколаївському храмі УПЦ навесні 2022 року. Він наполягає, що жодних конфліктів з матір’ю загиблого воїна не мав:

«Мама загиблого вчора була в мене в дворі. Хлопчинку цього я особисто знав ще до того, як священником став. І я не ворог ні родинам, ні людям. Я мамі сказав, що він є хрещений у цій церкві, було б дуже доцільно, і так само ж люди хочуть, щоб ми відспівували.»

Проте служити разом із представниками Православної церкви України отець Василій відмовився, бо «не має на це права»:

«Я сказав, що я з представниками ПЦУ не співслужу. Я просто поки не маю на це право такого. Доки в нас немає єднання, то ми не можемо разом співслужити.»

Він додав, що мама не наполягала надати храм, а тому він запропонував їй, що священники УПЦ можуть відспівати.

«Я відмовив, тому що, рахую, і по деяких джерелах, це є спланована акція, щоб дальше розвивати тут ворожнечу.» - додав отець Василій.

«В нас є соборний розум. І люди, навіть ті, хто сьогодні прийшов, вони були проти. Я попередзвонював усіх людей, які є постійними прихожанами, які ісповєдуються та причащаються. Вони кажуть: «Батюшка, ми не хочемо, щоб у нас тут таке було»» - утонив отець Василій.

Читайте також: в Україні УПЦ МП продовжить відзначати Різдво Христове у січні

Представники Сарненського РТЦК та СП з’ясували, що отець Василій не перебуває на військовому обліку. Тож йому вручили повістку на виклик у ТЦК.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт