Реальний термін в'язниці: суд покарав 50-річного чоловіка, який ухилився від призову (ФОТО)

Чоловік своєї провини не визнав

Фото ілюстративне

В першій половині серпня українські суди винесли більше двох десятків вироків щодо тих, хто ухилився від мобілізації. Зазвичай у цих документах, опублікованих в Єдиному реєстрі судових рішень, зазначається, що обвинувачені отримали 3 роки позбавлення волі з іспитовим терміном, тобто умовно. Однак, серед вироків усе частіше зустрічаються й такі, де суд призначив фігурантам реальний строк у в'язниці. Один з таких випадків описав ТСН.ua

Останній з випадків розповіла прес-служба Закарпатської обласної прокуратури. За даними правоохоронців, йдеться про місцевого мешканця віком більше 50 років.

«Прокурор Мукачівської окружної прокуратури в суді довів вину місцевого жителя в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації в особливий період (ст. 336 КК України). Чоловікові призначили покарання у вигляді 3-х років ув’язнення», – повідомила пресслужба прокуратури.

У відомстві зазначили, що в судовому засіданні прокурор надав докази того, що мукачівець пройшов необхідний медичний огляд у Територіальному центрі комплектування та підтримки, за результатами якого визнаний придатним до військової служби.

«Однак після отримання повістки на подальше відправлення до військової частини надав письмову заяву про відмову від призову до лав ЗСУ. Мотивував це низкою причин особистого характеру та власними переконаннями, зміст яких не уточнював. Обвинувачений виклав власну версію подій перед судом і вину в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні не визнав. Попри це, Мукачівський міськрайонний суд ухвалив рішення щодо позбавлення громадянина волі. Триває час на апеляційне оскарження вироку», – додали у прокуратурі.

Читайте також: суд покарав чоловіка, який ухилився від служби, бо боявся за своє життя і здоров'я

Своєю чергою в оприлюдненому вироку суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області в подробицях описав поведінку та промову обвинуваченого. В документі зазначено, що чоловік є капітаном запасу, був визнаний лікарями придатним до військової служби, але ухилився від призову.

Обвинувачений, навпаки, в судовому засіданні своєї провини не визнав.

Крім цього, як зазначається у вироку, обвинувачений на суді заявив:

«Війну придумав не він, а некомпетентне керівництво держави, яке влаштувало в країні »бійню«, на яку повинні йти чоловіки з західної частини держави, а інші приїхали і тут »жирують".

Суд, незважаючи на те, що чоловік не визнав своєї провини, кваліфікував його дії як визнання факту відмови від мобілізації.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена