СБУ опублікувала деталі підозри «Паші Мерседесу»

Офіційно від СБУ

Служба безпеки зібрала обґрунтовану доказову базу щодо причетності колишнього настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла (Петра Лебідя) до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдовування і заперечення збройної агресії рф проти України. Про це повідомила СБУ.

Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії країни-агресора. Це підтвердила й ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза.

«Закон і відповідальність за його порушення однакові для всіх, а ряса не завжди є запорукою чистих намірів. Сьогодні ворог намагається використати церковне середовище для просування своєї пропаганди та розколу українського суспільства. Але ми не дамо йому жодного шансу! СБУ системно блокує усі спроби російських спецслужб, котрі прагнуть використовувати своїх агентів для нанесення шкоди інтересам та безпеці України», – зазначив Голова СБУ Василь Малюк.

На підставі зібраних доказів Лебідю повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань) та ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Читайте також: священник УПЦ МП зламав журналістові камеру у Лаврі

Наразі за місцями проживання та тимчасового перебування фігуранта проводяться слідчі дії.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. СБУ виявила понад 300 тис дол США під час обшуків у очільниці районної ВЛК
  2. Військових після СЗЧ спершу відправляють у найгарячіші точки фронту, - Сирський
  3. У Краматорську затримали командира військової частини, який закупив неіснуючих дронів на 47 млн грн
  4. Зеленський заявив про високу ймовірність завершення війни найближчим часом
  5. Посадовці в/ч авіабригади на заході України продавали власникам громадського транспорту пальне призначене для польотів

Найчитаніше

  1. СБУ виявила понад 300 тис дол США під час обшуків у очільниці районної ВЛК
  2. Військових після СЗЧ спершу відправляють у найгарячіші точки фронту, - Сирський
  3. У Краматорську затримали командира військової частини, який закупив неіснуючих дронів на 47 млн грн
  4. Синоптики уточнили, як довго в Україні будуть сильні морози
  5. Посадовці в/ч авіабригади на заході України продавали власникам громадського транспорту пальне призначене для польотів