Що чекає українців у серпні: підвищення цін на пальне, нові банківські правила, зміни у виплатах
Які зміни відбудуться
В Україні від серпня місяця підвищиться вартість бензину, скасують виплати для тих переселенців, які оформили допомогу та виїхали за кордон, а також добігає кінця термін сплати податку на нерухомість. А ще очікуються зміни правил поповнення банківських карток.Про те, які зміни чекають українців у серпні, йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.
На скільки та коли подорожчає пальне
Вартість бензину в Україні незабаром збільшиться приблизно на 3-4 грн, розповідає гендиректор однієї з мереж Леонід Косянчук. У результаті бензин марки А-95 подорожчає із 48,48 до 51,5-52,5 грн за літр. «Ніхто нікуди не подінеться, ціни підвищать. У нас 98% пального надходить імпортом, а податки сплачуються на кордоні», – пояснює Косянчук
З таким прогнозом погоджується і засновник Prime Group Дмитро Леушкін. "Звісно, 60 гривень поки не трапиться, але 55 цілком таки вже відчувається... Червневе пальне, «доподаткове», вже закінчується, а ціноутворення липня просто в іншій площині, на кілька поверхів вище лежить", – упевнений Леушкін.
Мережі АЗС намагаються зберегти високу маржу і після повернення довоєнного розміру ПДВ (до 1 червня – 7%, після 1 червня – 20%) пропорційно підвищують вартість пального. Водночас Кабінет міністрів ще у травні минулого року перестав контролювати розмір націнки.
Ще один експерт радник президента України Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко не такий категоричний в плані підняття цін.
За його словами вартість підвищиться на 1-2 гривні.
«Я не думаю, що до кінця серпня ми з вами побачимо дуже високу динаміку в плані цін на бензин. Я прогнозував би, що 1-2 грн може додати, але не протягом тижня, протягом всього місяця може бути це додавання. Чому? Бо ти виробляєш цю нафту, і є запаси нафти, вона переробляється, потім завозиться, тобто там не йде динаміка »завтра ціна має бути змінена", - сказав Олег Устенко.
Які зміни банківських правил із серпня можна очікувати
В Україні із серпня «анонімно» поповнити чужий чи навіть свій банківський рахунок буде неможливо. Банківська система бореться із сірими доходами, брудною готівкою, і з кожним роком вимоги до клієнтів посилюються.
"Для всіх операцій у терміналі, крім поповнення мобільного з експрес-панелі та отримання посилань для завантаження мобільних застосунків, буде потрібна авторизація клієнта з 1 серпня", – розповіли у ПриватБанку в коментарі виданню.
Зараз поповнити свою чи чужу картку готівкою можна без будь-якої авторизації. Щоправда, діє обмеження у розмірі 5 тис. грн (його запровадили ще 2020-го). Тепер із серпня українці взагалі не зможуть без авторизації проводити платежі.
У Monobank кажуть, що поповнювати картку без комісії можна у відділеннях А-Банку та Універсал Банку. При цьому до серпня все ще є можливість без авторизації поповнити картку на 5 тис. грн (не може бути більше чотирьох транзакцій на добу) у City24 і на таку саму суму – EasyPay.
"Без авторизації – 5000 грн за добу, через NFC/Дія – 29 999 грн за добу", – пояснили в Monobank. Так, вже з 1 серпня вам доведеться або проходити авторизацію в Дії, або якщо поповнюєте в терміналі свого банку, використовувати свою картку, фінансовий номер телефону.
Українці мають сплатити податки за нерухомість
Українці до кінця серпня мають сплатити податки на нерухомість. Заплатити мають лише ті українці, які до 1 липня отримали квитанцію із зазначеною сумою податку. За законом 2023-го платити за нерухомість податок не потрібно в тому випадку, якщо вона розташована на окупованій території або в зоні активних військових дій.
Податок потрібно сплачувати за кожен квадратний метр, який перевищує норму. Норма для квартири становить 60 квадратів на особу, а на будинок – 120 квадратів. Якщо ваша квартира має площу 100 квадратів і розділена на двох власників порівну, платити податок не доведеться (оскільки на кожну людину буде всього 50 квадратів).
Розмір податку становить до 1,5% мінімальної зарплати за минулий рік. Минулого року мінімалка була у розмірі 6700 грн (і не змінилася досі). Так, максимальна сума податку на зайву площу становить 100,5 грн за квадрат.
Припустимо, вам належить квартира площею 80 квадратів (йдеться про загальну площу житла, зокрема і нежитлову). Зайвими вважають 20 квадратів (різниця між фактичною площею та нормою 60 квадратів).
Так, податок на квартиру 80 квадратів становитиме 2010 грн. Податок сплачується щорічно. При цьому якщо квартира вам належала не весь минулий рік (наприклад, купили її лише 1 квітня), то платити потрібно за той період, коли житло вам належало. Якщо з 12 місяців минулого року квартира належала вам лише 9 місяців, то потрібно платити 75% від того податку, який ви повинні були заплатити за рік.
Виплати переселенцям скасують, проте не всім: що відомо
З 1 серпня переселенцям, які від 45 днів перебувають за кордоном без вагомих причин, скасують виплату. Вони перестануть вважатися внутрішньо переміщеними особами. «Якщо людина... станом на 15 липня щонайменше протягом 30 днів без серйозних підстав перебуває за кордоном і до моменту призначення допомоги на 1 серпня не повернулася до України, тобто вона понад 45 днів сукупно перебуває за кордоном, тоді вона вибрала не внутрішнє, а зовнішнє переміщення. А допомога спрямовується на внутрішньо переміщених осіб», – пояснила в ефірі телемарафону перша заступниця міністра соціальної політики Дар'я Марчак.
Є й хороша новина – у серпні проведуть традиційні разові виплати до Дня Незалежності.
У Мініністрстві соціальної політики повідомили, що розмір виплати становитиме від 450 до 3100 грн.
Особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) ув'язнені з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та інших причин отримають:
- І групи – 3100 грн;
- ІІ групи – 2900 грн;
- ІІІ групи – 2700 грн;
Особи, хто має особливі заслуги перед Батьківщиною, отримають 3100 грн; члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України – 1000 грн, учасники війни та колишні в'язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, особи, насильно вивезені на примусові роботи, діти партизанів, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 450 грн.
Крім того, у серпні також можуть зрости ціни на оренду нерухомості у великих містах. Це пов'язано з поверненням студентів та початком порівняно високого сезону.
Читайте також: Хакери масово атакують поштові скриньки українців листами з темою «рахунки/оплати»
Водночас через повномасштабну війну та ракетні атаки очікувати значного зростання попиту не варто.
varta1.com.ua: Новини
В ході реформи МСЕК окрім статусу інвалідності, в Україні запровадять статус працездатності
Мінсоцполітики працює над впровадженням нової системи соціального страхування – “єПотенціал”
Щоб заповнити вакансії в судах, відтепер від кандидатів не вимагатимуть володіти знаннями з усіх сфер права
На думку ВККС, це дозволить збільшити кількість бажаючих стати суддями
В Україні пришвидшують процедури накладення на ухилянтів обмеження у праві керування авто
Прискорюється обмін даними між ТЦК і Нацполіцією
Найкоментованіше
- Замість зниження мобілізаційного віку Генштаб пропонує інший варіант
- На Львівщині у ніч на Андрія хлопці зробили збитки (ФОТО, ВІДЕО)
- Німецький генерал прогнозує окупацію українського міста
- У Львові масово закривають ресторани
- Нардепка заявила, що 1000 грн від держави – це спроба виявити чоловіків, які ухиляються від мобілізації
Найчитаніше
- Замість зниження мобілізаційного віку Генштаб пропонує інший варіант
- Німецький генерал прогнозує окупацію українського міста
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на вівторок, 3 грудня
- На Луганщині загинув молодий Герой зі Львівщини
- На Львівщині у ніч на Андрія хлопці зробили збитки (ФОТО, ВІДЕО)
Коментарі