Кліматологи і синоптики прогнозують українцям зиму без потрясінь
Якої погоди чекати українцям у найближчі місяці
Затяжна тепла осінь наштовхує на думку, що так само в Україні ризикує затягнутися й зима, вкравши у нас добрячий шматок класичної весни. Кліматологи й синоптики розповіли, якої погоди чекати українцям у найближчі місяці.
Як повідомляє УНІАН, на погоду в Україні можуть впливати локальні історії, такі як зменшення вуглецевого сліду через зупинку великих промислових підприємств внаслідок війни, або відродження Великого Лугу замість Каховського водосховища після підриву росіянами дамби Каховської ГЕС. Але не варто скидати з рахунків і глобальне потепління.
«Якщо дивитися в глобальному плані, то у нас і вересень був рекордно теплим, і в жовтні було доволі багато рекордів. Особливо [порадували теплом] остання декада жовтня і останні дні жовтня. Навіть трішечки на листопад перейшло. Проте зараз все ж осінь більш-менш вступає у свої осінні права», - зазначила синоптик Українського гідрометеорологічного центру Наталія Птуха.
За її словами такі температурні показники пов’язані як зі зміною клімату, глобальним потеплінням, який впливає на всю Землю, так і з таким фактором, як зміна холодних поверхневих вод південної частини Тихого океану на теплі, що відбувається раз на кілька років – Ель-Ніньйо.
«До весни 2023 року це була Ла-Нінья, тобто холодні поверхневі води. А у 2023-му, якраз протягом літа, води змінилися на Ель-Ніньйо. Багато науковців у світі кажуть, що це є додатковим поштовхом до глобальних антропогенних змін у кліматі. Тобто, це буде впливати і на всю Земну кулю, на всі процеси, особливо синоптичні. Адже додатковій енергії в атмосфері треба буде кудись діватися. В різних регіонах це проявляється по-різному», - сказала експерт.
Явища Ель-Ніньйо і Ла-Нінья відбуваються кожні 2-7 років і тривають до 12 місяців. При цьому, вони мають вплив на погоду в усьому світі. Це, звісно, не єдині фактори, які впливають на клімат, але вони – серед найбільших.
Очільник відділу довгострокових прогнозів в метеорологічному офісі Великої Британії Адам Скайф зауважив, що в поточному році Ель-Ніньйо досягне свого піка наприкінці 2023-го. Через це американські вчені вважають, що 2024-й рік може стати найспекотнішим роком в історії.
Як розповіла Наталія Птуха, відповідні тенденції утримуватимуться до кінця року, що для нашого регіону, переважно, проявляється у вигляді вищих температурних показників, зменшенні кількості холодних днів та збільшенні теплих.
Ситуативно ж на формування теплої погоди в Україні вплинуло те, що повітряні потоки були з півдня, а звідти надходить тепла повітряна маса.
Синоптик зауважує, що і в першій декаді листопада в Україні не варто очікувати на мінусові температури та сильні морози. Зниження температури має початися у другій половині останнього осіннього місяця.
«Середньомісячна температура у нас розрахована в межах 2-7 градусів тепла по території всієї України», - зазначила вона.
При цьому експерт додала, що прогнозувати сніг в листопаді складно, але і виключати цього не можна, адже за статистичними кліматичними даними сніг у цей час не є чимось аномальним.
Зважаючи на загальні тенденції, зима також має бути теплою. На такі думки наводять як глобальні процеси на кшталт Ель-Ніньйо, загальні кліматичні зміни, так і той факт, що в останні роки кліматологи спостерігають тенденцію по території України: холодний період стає все теплішим.
Завідувачка відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазінова, своєю чергою, розповіла, що загалом зараз температурний режим дуже нестійкий. Проте очікувати на холоди в листопаді не варто.
За її словами, в першій половині листопада температура, переважно, становитиме близько 10-15 градусів, а в другій – 5-10 градусів.
"Особливих похолодань в листопаді немає… Температурний режим буде коливатися", - сказала вона і додала, що не буде в листопаді і надмірної кількості дощів.
Так само, за її словами, не треба чекати на сніжний грудень. Це не означає, що снігу зовсім не буде, але такого снігового покриву, як в середині минулого сторіччя, точно не діждемось.
Кліматолог додає, що затяжна осінь зовсім не означає, що затяжною буде й зима. Але треба готуватися до того, що бурі, як нещодавня, можуть повторюватись і взимку.
Читайте також: синоптики назвали точну дату, коли в Україну прийде суттєве похолодання.
«Українцям просто варто звикати до такого клімату, який зараз встановлюється в країні. В принципі, останні роки в Україні доволі схожі зими. Тому можна сподіватись, що довгих лютих морозів не буде. Але «тепла», чи як ще називають «європейська», зима – не означає, що взимку геть не буде холодно», наголошується у повідомленні.
varta1.com.ua: Новини
У понеділок Львів попрощається з чотирма полеглими Героями, які боронили Україну від окупантів (ФОТО)
Мерія закликає мешканців та гостей міста долучитись до міських церемоній прощання та утриматися в цей час від розважальних заходів і святкувань
Війна забрала життя ще одного захисника з Львівщини: загинув Назар Кузьма
Загинув внаслідок влучання FPV-дрона на Донеччині
12-річна дівчинка постраждала під час пожежі на Львівщині
Дитину з опіками госпіталізували до лікарні
Найкоментованіше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
- У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Найчитаніше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
- Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Коментарі