Скільки ще масових атак може здійснити росія з такою кількістю ракет: відповідь авіаексперта

10 пусків «Кинджалів» – це стільки скільки за весь 2022 рік було.

ФОТО: ілюстративне

За 2 січня рф випустила по Україні стільки гіперзвукових ракет «Кинджал», скільки за цілий 2022 рік. Авіаексперт,  провідний науковий співробітник НАУ Валерій Романенко в ефірі телемарафону охарактеризував вчорашню масовану атаку та розповів, скільки ще ворог може здійснити таких атак і в такій комбінації.

На його думку, окупанти можуть здійснить ще 2-3 такі масовані атаки.

«Особливих відмінностей з атакою 29 грудня я не побачив. Єдине, що неприємно вразило – це кількість ракет «Кинджал» з літаків МіГ-31. Якось так вважалося, що у росіян менше боєготових літаків такого типу. Сьогодні вони по максимуму підняли в повітря літаки. 10 пусків  «Кинджалів» – це стільки скільки за весь 2022 рік було. У минулому році тільки 15, здається, запустили. А тут одноразово така кількість», - розповів експерт Валерій Романенко

Він вважає, що росіяни використовували «Кинджали» по максимуму, тому що сподівалися пробити українську оборону.

Водночас експерт вказав, що рф надовго запасів ракет не вистачить.

"Росіяни можуть зробити ще два-три таких масованих запуску. А потім їм доведеться або робити перерву або переходити до запусків на тлі «шахедів». Масований запуск «шахедів» і на їх тлі ще з десяток ракет. Надовго у росії запасів ракет не вистачить", - підсумував Романенко.

Основний удар ворога припав на Київ і Харків.

Сили Протиповітряної оборони збили понад 60 ракет Х-101/Х555Х-55 і 10 Х-47м2 «Кинджал».

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена