Смерть 12-річної дитини через неправильний діагноз: на Чернігівщині судитимуть лікарку

Львів

Педіатр не госпіталізувала хвору дитину, що призвело до розвитку інфекційно-токсичного шоку та летального випадку

На Чернігівщині керівник Ніжинської окружної прокуратури направив до суду обвинувальний акт щодо лікарки, дії якої призвели до смерті 12-річної дитини. Медику інкримінують неналежне виконання професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому. Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Слідство встановило, що у червні 2025 року педіатр не врахувала повний обсяг анамнестичних даних, діагностувала у дитини гостре інфекційне захворювання та неправильно оцінила ступінь його тяжкості. Попри підозру на тяжку бактеріальну інфекцію, лікарка не застосувала обов’язковий алгоритм дій, який передбачає негайну госпіталізацію.

«Вона обрала тактику пасивного амбулаторного спостереження, що унеможливило своєчасне та належне лікування. У результаті у дитини розвинувся інфекційно-токсичний шок, який призвів до смерті», – йдеться в повідомленні.

Згідно зі статтею 62 Конституції України, особу вважають невинуватою, доки її вину не доведуть у суді. Наразі правоохоронці завершили досудове розслідування та передали матеріали справи для розгляду по суті.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. У Львівській області під час ремонту дороги виявили базальтову бруківку
  2. У США заявили, що ядерні погрози Росії є ознакою невпевненості та слабкості
  3. У Києві лікар не помітив перелом у воїна, внаслідок якого він помер
  4. На Львівщині юнак вбив маму та скоїв смертельну ДТП (ФОТО, ВІДЕО)
  5. Лукашенко зустрівся з представниками Зеленського

Найчитаніше

  1. Трагедія на Закарпатті: син раптово помер під час констатації смерті матері
  2. У ДТП на Львівщині загинув 19-річний водій автомобіля
  3. У Львівській області під час ремонту дороги виявили базальтову бруківку
  4. У ЄС перша країна закриває двері для українських чоловіків
  5. На Львівщині в озері потонула 17-річна дівчина