Спецслужби затримали «айтішника» столичного університету, який встановлював камери для фіксації локацій ППО
Зрадник коригував ракетно-дронові атаки росіян по Києву
СБУ затримала у Києві агента фсб, який коригував ракетно-дронові атаки рф по місту та шпигував за переміщенням ешелонів Сил оборони.
Як повідомляє СБУ, ворожі завдання виконував завербований окупантами 24-річний ІТ-фахівець столичного університету. У поле зору фсб киянин потрапив, коли шукав «легкі заробітки» на Телеграм-каналах.
За вказівкою російської спецслужби ворожий поплічник фіксував наслідки повітряних атак агресора по Києву та стежив за локаціями української ППО. Для цього агент за гроші фсб орендував квартири у багатоповерхових будинках, адреси яких йому заздалегідь надсилав куратор. У вікнах цих помешкань він встановлював відеокамери з віддаленим доступом для російських спецслужбістів.
У такий спосіб окупанти в режимі реального часу шпигували за потенційними цілями під час комбінованих атак рф по Києву для коригування повторних ударів по місту. Одночасно ворог використовував приховану онлайн-трансляцію, сподіваючись виявити координати бойових позицій української ППО. Крім того, агент додатково розставляв аналогічні «відеопастки» біля колій Укрзалізниці, де, на думку ворога, могли рухатись військові ешелони через столичний регіон України.
Контррозвідка СБУ завчасно викрила фігуранта, задокументувала його розвідактивність і затримала «на гарячому» в орендованій оселі. На місці події виявлено відеокамеру, а також вилучено телефон із доказами його контактів з куратором від фсб.
Читайте також: СБУ уразила багато винищувачів окупантів у Криму
Слідчі Служби безпеки повідомили агенту про підозру за ч. 2 ст. 111 ККУ (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Поліція розслідує стрілянину в школі на Закарпатті як теракт
Поліція перевіряє канали комунікації, через які здійснювався вплив на неповнолітнього
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Як правильно пити сидр у теплий сезон: температура, келих, поєднання з їжею і типові помилки
Багато хто п’є його як газовану воду — прямо з пляшки, максимально холодним — і втрачає половину смаку
Найкоментованіше
- Статус УБД хочуть надавати цивільним, які конфіденційно співпрацювали з розвідкою та СБУ
- У лікарні розповіли про стан неповнолітньої дівчини, яка вижила у ДТП на Львівщині
- Чмут прогнозує найважчу зиму в Україні
- На Прикарпатті чоловік обікрав колишню вчительку майже на 1,3 млн грн
- Увага! У Львові зникли двоє малолітніх дітей
Найчитаніше
- У нічній ДТП на Львівщині загинули троє неповнолітніх дівчат
- У лікарні розповіли про стан неповнолітньої дівчини, яка вижила у ДТП на Львівщині
- Захисник «Азовсталі» Богдан Кротевич відмовився від нагороди головкома Сирського
- Увага! У Львові зникли двоє малолітніх дітей
- Кіберполіція просить допомогти розшукати жительку Тернопільщини, яка переховується від правоохоронців
Коментарі