Стартує процес перейменування міста Червоноград

Консультації щодо перейменування триватимуть 30 календарних днів

ФОТО: ілюстративне

У четвер, 14 вересня на засіданні сесії депутати Червоноградської міської ради вирішили утворити спеціальну робочу групу для проведення консультацій з громадськістю щодо перейменування міста, які офіційно розпочнуться з 2 жовтня та триватимуть 30 календарних днів. Про це йдеться на сторінці Львівської обласної військової адміністрації.

Підсумки консультацій мають підбити не пізніше, ніж за 10 робочих днів після завершення їхнього проведення, а результати – оприлюднити на сайті міської ради.

«Консультації з громадськістю є першим кроком для перейменування міста. Рекомендацію щодо зміни назви Червонограда озвучив Український інститут національної пам'яті, відповідно до закону про деколонізацію*, який набув чинності 27 липня цього року. Відтак, згідно з законом, місцева влада зобовʼязана у піврічний термін проконсультуватися з громадою і вибрати нову назву міста. Після того, як за неї проголосує міська рада, а згодом – Верховна Рада України, населений пункт змінить своє імʼя», – зазначив директор департаменту внутрішньої політики та комунікацій Львівської ОВА Юрій Горун.

Нагадаємо, що раніше Нацкомісія відмовлялася перейменовувати два населені пункти Львівщини.

Перейменування міста Червоноград здійснюється на підставі Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». 

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк