Столтенберг заявив, що НАТО передасть Україні більше ППО

Міністри також розглянули інші нагальні потреби України, у тому числі снаряди калібром 155мм, спроможності для нанесення високоточних дальніх ударів і дрони

ФОТО: ілюстративне

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг повідомив, що Рада Україна-НАТО 19 квітня погодилася направити Києву додаткові засоби протиповітряної оборони. Про це Столтенберг сказав на пресконференції за підсумками засідання Ради.

За його словами, президент Володимир Зеленський поінформував міністрів оборони країн-членів НАТО про ситуацію на полі бою і про критичні потреби України у додаткових системах ППО.

«Міністри оборони НАТО погодились активізуватися та надати подальшу військову підтримку, у тому числі більше систем протиповітряної оборони. НАТО визначило наявні спроможності в усьому Альянсі. Є системи, які можна зробити доступними для України. Тож, я очікую нові оголошення щодо засобів протиповітряної оборони незабаром», - сказав Столтенберг.

Також він привітав зусилля Німеччини, у тому числі нещодавнє рішення додаткову систему Patriot до України. Як сказав Столтенберг, окрім «Петріотів», існують й інші системи, які союзники можуть надати, у тому числі SAMP/T.

«Багато союзників, які не мають наявних систем, зобов'язалися надати фінансову підтримку для їхньої закупівлі для України», - наголосив Столтенберг.

Окрім того, він сказав, що відбувається робота з промисловістю для нарощення виробництва та відновлення систем, аби зробити їх працездатними та придатними для використання.

Як сказав Столтенберг, міністри також розглянули інші нагальні потреби України, у тому числі снаряди калібром 155мм, спроможності для нанесення високоточних дальніх ударів і дрони.

«Кожен союзник НАТО вирішить, що надати», - сказав генеральний секретар Альянсу.

За його словами, кілька союзників взяли конкретні зобов'язання і завершують роботу над внесками, щодо яких, як він очікує, оголошення будуть незабаром.

Він додав, що допомога вже в процесі надходження. Також генеральний секретар Альянсу відзначив, що на цьому тижні Данія взяла нове зобов'язання щодо України, а Нідерланди оголосили виділення додаткових 4 млрд євро на військову підтримку. Чехія підтвердила, що закупила півмільйона снарядів завдяки своїй ініціативі.

Столтенберг вітає прогрес у Конгресі США на шляху до голосування за критичний пакет допомоги для України завтра, 20 квітня. Він розраховує на затвердження нової допомоги без подальших затримок.

Разом з тим, як додав Столтенберг, союзники мають ретельніше шукати в своїх запасах та прискорити постачання ракет, артилерії та снарядів.

Читайте також, перше збиття російського Ту-22 М3: як це вплине на фронт

«Україна застосовує зброю, яку ми надали, для знищення російський бойових спроможностей. Це робить усіх нас захищенішими. Тож, підтримка України - це не благодійність, це інвестиція в нашу власну безпеку», - сказав Столтенберг.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також