Типи будинків, які можуть витримати авіаудари та обстріли: відповідь експерта
А також у яких типів будинків краще не ховатися в підвалах

Будівельний експерт Едвард Пухаєв розповів, які типи будинків можна назвати стійкішими для руйнування, які можуть витримати артудари поблизу та обстріли, а у яких будинків краще не ховатися в підвалах.
Якщо ви живете в будинках побудованих до 1920 року, потрібно мати на увазі, що це цегляні будинки з дерев’яним перекриттям. Через стовідсоткову ймовірність пожежі під час обстрілів обов’язково потрібно залишати такий будинок та спускатися до підвалу, шукати бомбосховище.
Будинки зведені до 50-х років можуть бути як з бетонним, так і з дерев’яним перекриттям. Тут потрібно знати технічні характеристики кожної конкретної будівлі. Тому краще перестрахуватися та залишити такий будинок під час обстрілу. Тим більше більшість з будинків 50-х років будувалися з бомбосховищами, у яких, власне і краще сховатися.
Цегляні радянські будинки 50–80 років та панельні будинки 70–80 років є, на думку експерта, найненадійнішою конструкцією через лавиноподібний тип їх обвалення. Тому у разі тривоги потрібно негайно спустися на середні поверхи таких будинків, а також стежити, щоб між місцем вашого перебування та місцем ймовірного влучення було щонайменше дві стіни (правило двох стін), одна з яких зможе прийняти на себе удар, а друга — «зловить» уламки від першої. Ідеальним місцем є сходова клітка. Підвал — відносно безпечне місце в будинку під час обстрілів, але тільки не в панельних будинках. «Хрущовки» та «брежнівки» вкрай незахищені від обвалів, тому підвали таких будинків можуть виявитися справжньою пасткою для мешканців, що в них ховаються.
Будинки збудовані у 2000–2010 роках переважно цегляні. Конструкція цегляних споруд, збудованих у нульових роках теперішнього століття — непоганий варіант порівняно з панельними будинками, але вони програють в безпеці новобудовам.
Найбезпечнішими будинками експерт вважає новобудови побудовані в період від 2010 року до 2022 року. Експерти зазначають, що монолітно-каркасні будівлі новобудов найкраще дають раду із захисною функцією. Саме такий тип будівель найбільш розповсюджений у сучасному житловому будівництві. Тому, якщо ви живете у багатоквартирному будинку побудованому після нульових років, ваші шанси, що споруда вціліє, збільшуються. Проте, це не означає, що потрібно нехтувати сигналами повітряної тривоги. І у якому б захищеному домові ви б не жили — це не звільняє вас від обов’язку зважати на міркування безпеки та спускатися до укриття разом із сім’єю та сусідами.
varta1.com.ua: Новини

Поліціянтам в Україні підвищать зарплати
Метою ухвалення законодавчого акта є закріплення мінімального, гарантованого рівня посадового окладу поліціянта

Президент розповів, хто представлятиме Україну на переговорах зі США у Саудівській Аравії
Україну на переговорах з американською делегацією у Саудівській Аравії представлятимуть четверо високопосадовців

Словаччина вже не розраховує на постачання російського газу через Україну
У словацькій компанії SPP не підтвердили створення дочірньої компанії в Україні для організації транзиту російського газу
Найкоментованіше
- Львівські перевізники звернулися з проханням підвищити тарифи на проїзд в автобусах
- У Львові скасували акцію на підтримку трансгендерних людей (ВІДЕО)
- Львівські пенсіонери та люди з інвалідністю 3-ї групи отримали право на 60 безкоштовних поїздок на місяць
- На Левандівці затримали серійного грабіжника (ФОТО)
- У Криму росіяни затримали сім’ю зі Львова: причина
Найчитаніше
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який майже рік вважався безвісти зниклим
- У боротьбі за волю та незалежність України загинув Герой з Львівщини Володимир Скоблій
- На Донеччині загинув Герой зі Львівщини Микола Костишин
- У Криму росіяни затримали сім’ю зі Львова: причина
- У Львові судитимуть організовану групу, яка хотіла збути понад 100 тисяч підроблених доларів (ФОТО)
Коментарі