Типи будинків, які можуть витримати авіаудари та обстріли: відповідь експерта

А також у яких типів будинків краще не ховатися в підвалах

ФОТО: ілюстративне

Будівельний експерт Едвард Пухаєв розповів, які типи будинків можна назвати стійкішими для руйнування, які можуть витримати артудари поблизу та обстріли, а у яких будинків краще не ховатися в підвалах.

Якщо ви живете в будинках побудованих до 1920 року, потрібно мати на увазі, що це цегляні будинки з дерев’яним перекриттям. Через стовідсоткову ймовірність пожежі під час обстрілів обов’язково потрібно залишати такий будинок та спускатися до підвалу, шукати бомбосховище. 

Будинки зведені до 50-х років можуть бути як з бетонним, так і з дерев’яним перекриттям. Тут потрібно знати технічні характеристики кожної конкретної будівлі. Тому краще перестрахуватися та залишити такий будинок під час обстрілу. Тим більше більшість з будинків 50-х років будувалися з бомбосховищами, у яких, власне і краще сховатися.

Цегляні радянські будинки 50–80 років та панельні будинки 70–80 років є, на думку експерта, найненадійнішою конструкцією через лавиноподібний тип їх обвалення. Тому у разі тривоги потрібно негайно спустися на середні поверхи таких будинків, а також стежити, щоб між місцем вашого перебування та місцем ймовірного влучення було щонайменше дві стіни (правило двох стін), одна з яких зможе прийняти на себе удар, а друга — «зловить» уламки від першої. Ідеальним місцем є сходова клітка. Підвал — відносно безпечне місце в будинку під час обстрілів, але тільки не в панельних будинках. «Хрущовки» та «брежнівки» вкрай незахищені від обвалів, тому підвали таких будинків можуть виявитися справжньою пасткою для мешканців, що в них ховаються.

Будинки збудовані у 2000–2010 роках переважно цегляні. Конструкція  цегляних споруд, збудованих у нульових роках теперішнього століття — непоганий варіант порівняно з панельними будинками, але вони програють в безпеці новобудовам.

Найбезпечнішими будинками експерт вважає новобудови побудовані в період від 2010 року до 2022 року. Експерти зазначають, що монолітно-каркасні будівлі новобудов найкраще дають раду із захисною функцією. Саме такий тип будівель найбільш розповсюджений у сучасному житловому будівництві. Тому, якщо ви живете у багатоквартирному будинку побудованому після нульових років, ваші шанси, що споруда вціліє, збільшуються. Проте, це не означає, що потрібно нехтувати сигналами повітряної тривоги. І у якому б захищеному домові ви б не жили — це не звільняє вас від обов’язку зважати на міркування безпеки та спускатися до укриття разом із сім’єю та сусідами.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також