У Каховське водосховище знову почала прибувати вода: еколог розповів про наслідки
До початку літа ще буде відносно вищий рівень води
На Херсонщині до Каховського водосховища, після підриву окупантами ГЕС 6 червня 2023 року, знову почала прибувати вода. Супутникові знімки показали, що значна частина раніше осушеної території водосховища на сьогодні вкрита водою, що тільки позитивно вплине на екологію. Про це «Суспільному» розповів еколог Вадим Манюк.
«Тому, що всі екосистеми, які зараз відтворюються фактично на місці водосховища, на місці де був Великий Луг, це екосистеми, пов'язані з водою. Якщо це озерні системи, само собою, що в озері має бути достатня кількість води для нересту риби, для формування якихось зон заростання водною рослинністю», – зазначив експерт.
За його словами, якщо це наземні екосистеми, наприклад, заплавні ліси, вони також вони мають бути зараз наповнені водою, ґрунт має максимально просочитися водою, щоб молоді саджанці верб, тополь прижилися, розвивалися. Так само для лучних систем, тобто для кожної з цих систем, потрібна надмірна кількість води весною, яка потім поступово, протягом сезону, буде витрачатися.
«Якщо зараз би води було мало, то до кінця літа там би було пересихання, і тоді ці молоді ліси могли просто висохнути. Це дуже небезпечно. Це все було водосховищем і ми нічого не можемо зараз прогнозувати точно. Але можна сказати дуже приблизно, що якщо нового прибуття води не буде в таких об'ємах, як зараз, то цього вистачить, щоб за місяць, може навіть менше, щоб вода вся зійшла в море і прийшла до того рівня, який був восени», – додав еколог.
Але він припустив, що поки що буде підживлення води, тому що в верхів'ях Дніпра ще багато ресурсу у водосховищах. До початку літа ще буде відносно вищий рівень води. А вже влітку, звісно, що вода піде вся, якщо ми не зовсім будемо підживлювати з верхньої течії Дніпра водосховище.
Читайте також, до Каховського водосховища знову почала повертатися вода: як це вплине на події на фронті
«Дуже добре, коли у плавнях Дніпра вода пульсує: тобто вона приходить, наповнює плавні та потім йде з плавнів. Коливання рівня для таких систем потрібні: тобто спочатку течія з Дніпра у плавні, а потім з плавнів у Дніпро. Оцей постійний рух він оживляє систему: вона ліпше насичується киснем. Екосистема більш стабільна, більш повноцінним живе життям, і тому так має бути», – підсумував експерт.
varta1.com.ua: Новини
3 листопада в Україні прийде різке та суттєве похолодання (КАРТА)
В деяких регіонах прогнозують заморозки
На Закарпатті в оздоровчому комплексі втопився 4-річний хлопчик
Нещасний випадок
Керівники обласних прокуратур масово звільняються з посад
6 обласних керівників
Найкоментованіше за місяць
- Увага! У Львові під час прогулянки зникла дитина
- У Львові затримано лікарку (фото)
- Працівники ТЦК навідалися з рейдом на весілля у львівський ресторан (ВІДЕО)
- На Тернопільщині другу добу тривають пошуки зниклого безвісти молодого чоловіка (ФОТО)
- У Львові люди підняли авто, щоб витягти дитину, на яку наїхала водійка
Найчитаніше за місяць
- На Львівщину прилетіла гірка звістка про загибель молодого воїна Владислава Тарнавського
- У Львові люди підняли авто, щоб витягти дитину, на яку наїхала водійка
- На війні загинув 23-річний Герой зі Львівщини
- Смертельна автокатастрофа на околиці Львова: рятувальники деблоковували жертв (ФОТО)
- З львівського ресторану прогнали працівників ТЦК, які увірвались на весілля: реакція військового (ВІДЕО)
Коментарі