У Києві працівник поліції торгував інформацією із закритих баз даних правоохоронців (ФОТО, ВІДЕО)

Спільно з екс-силовиком також організовував стеження за громадянами

Фото: Київська міська прокуратура

 

Спецслужби нейтралізували у Києві злочинну діяльність приватного детективного агентства.

Як повідомляє СБУ, фігуранти продавали конфіденційну інформацію із державних баз даних і за гроші незаконно стежили за жителями столичного регіону. Незаконну діяльність організував колишній співробітник одного із органів силового блоку.

Під виглядом легального бізнесу вони продавали персональні дані громадян, у тому числі інформацію із закритих інформаційних систем правоохоронних органів.

До «повного пакету», крім паспортних даних громадян України, додавали інформацію про номери телефонів і автомобілів, відомості про перетин кордону, вчинення адміністративних, кримінальних правопорушень , а також інформацію про потрапляння у поле зору правоохоронних органів.

Співробітники СБУ поетапно задокументували злочинну діяльність ділків і затримали керівника детективного агентства і його спільника – діючого поліцейського, під час отримання ними грошей за нове «замовлення».

При обшуках за адресами проживання фігурантів виявили мобільні телефони, сім-картки та комп’ютери із доказами протиправної діяльності; технічні засоби негласного отримання інформації; банківські картки, через які отримували кошти за свої «послуги».

Фото: Київська міська прокуратура

Обом затриманим повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 362 ККУ (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї).

Як повідомляє ДБР, повідомили про підозру правоохоронцю одного з районних управлінь Києва, який спільно зі своїм знайомим торгував персональними даними громадян України.

Киянин вигадав схему заробітку, користуючись доступом свого знайомого правоохоронця до персональних даних громадян. Він видавав себе за приватного детектива та розміщував оголошення на одному зі спеціалізованих сайтів щодо можливості замовлення у нього інформації про персональні дані українських громадян.

Після отримання замовлення на «досьє», його спільник — правоохоронець заходив до державних баз даних, до яких мав доступ. Зловмисник копіював необхідну інформацію, а «детектив» передавав її замовнику.

Вартість інформації стосовно однієї особи могла сягати 55 тис. гривень. Рівень «гонорару» залежав від соціального статусу особи, дані якої перевірялися, а також кількості проаналізованих даних в інформаційно-комунікаційних системах.

Крім цього, «детектив» пропонував «VIP послугу», яка передбачала максимально детальну інформацію щодо «замовленої» особи. Отримати дані такого рівня, нібито, він міг за допомогою своїх зав’язків у Службі безпеки України, як колишній співробітник силового блоку.

Читайте також: українець торгував даними понад 300 мільйонів осіб.

Також перевіряється інформація про можливий продаж конфіденційної інформації до рф.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий