У київському ТЦК розповіли, чому не можна викидати повістку та яке покарання за це загрожує

Є два види повістки

ФОТО: ілюстративне

В законодавстві визначено перелік підстав, які звільняють осіб від мобілізації, зокрема, бронювання працівників за державними органами влади, підприємствами, установами, організаціями. начальник київського мобілізаційного відділення Дарницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Володимир Новосядлий в інтерв’ю «Вечірньому Києву» нагадав, що за ухиляння від мобілізації передбачено кримінальну відповідальність - від трьох до п’яти років в’язниці.

«Також є звільнення за станом здоров’я та сімейними обставинами, наявність трьох дітей, дитини з інвалідністю, дружини чи одного з батьків з інвалідністю першої чи другої групи у разі відсутності осіб, які могли б здійснювати догляд і так далі», - сказав керівник ТЦК.

 Новосядлий зазначив, що за ухилення від мобілізації передбачена сувора відповідальність.

«От ви навели приклад, коли особа отримала повістку, викинула її у смітник і не з’явилася. У разі неявки особи до ТЦК матеріали направляють до Національної поліції. Вони з’являються у базі даних як розшукувані особи. Згідно з постановою 1487 Національна поліція має затримати та доставити до ТЦК військовозобов’язаних та резервістів, які вчинили адміністративне правопорушення для складання протоколу. Поліція відпрацьовує свій алгоритм дій, і потім таких осіб нам доставляють», - розповів він.

За його словами, в такому випадку складається протокол про адміністративне правопорушення.

«Якщо особа заявляє, що вона не бажає спілкуватися, то це вже явний факт ухиляння від мобілізації. За це передбачено кримінальну відповідальність. Складають відповідні документи й матеріали подають на досудове розслідування стосовно ухиляння», - зазначив Новосядлий.

При цьому зазначив, що за це передбачено кримінальне покарання - від трьох до п’яти років в’язниці.

Керівник ТЦК повідомив, що є два види повістки. Перший вид, коли адресата повідомляють про запрошення в територіальний центр для уточнення облікових даних. За неявку по такій повістці передбачена адміністративна відповідальність.

Читайте також, новий законопроєкт про мобілізацію: коли очікувати оновлені правила

Новосядлий зазначає, що за ігнорування так званої «бойової» повістки наступає кримінальна відповідальність.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк