У Київстар розповіли, що буде з мобільною мережею у разі блекауту
І чому так важко зі зв’язком у разі аварійних вимкнень
Президент «Київстару» Олександр Комаров вважає, що загрози зникнення мобільного зв’язку на довгий час по всій Україні — немає. Проте все залежатиме від того, як витримуватиме енергетична система. Про це повідомляється в інтерв’ю «НВ».
На питання скільки може продовжувати працювати мережа після екстреного відключення електромережі у конкретному місті чи районі, Олександр Комаров відповів: «Базовий шар мережі працюватиме доки буде пальне в генераторах. Сайти обладнані АКБ (акумуляторними батареями), які працюють залежно від їх віку, навантаження — від півтори до 4 годин максимум при середньому навантаженні. Але як працює механізм вимкнення мереж? У людей перш за все вимикаються фіксовані мережі доступу до інтернету. Люди переходять на мобільний інтернет. Суттєво зростає навантаження на мережу. Також за рахунок того, що у якомусь районі, наприклад, є декілька сайтів, і один сайт «впав» першим, навантаження на два інших зросло, і там де вони в змозі обслуговувати цю територію, вони будуть обслуговувати. І ось це непропорційне зростання навантаження, як снігова куля, знижує час на якому може працювати сайт без живлення. Але максимальна цифра без генератора — 4 години», — йдеться у відповіді.
Також президент «Київстар» дав відповідь на питання про те, чому після відключення електрики одразу починає зникати мобільний інтернет, спочатку працює повільно, а потім все гірше.
«Це навантаження. Бо нерівномірно зростає кількість людей, які в цю хвилину хочуть скористатися послугами цього сайту. Пікові навантаження на мережу в нас зазвичай були на Новий рік, наприклад, коли трафік зростає на 30–40 %. І так побудована мережа — вона повинна витримувати такі пікові навантаження. Коли відбуваються масові критичні відключення енергоживлення, як ми зараз спостерігаємо, то навантаження зростає в рази», — додав Олександр Комаров.
Рішення ситуації
«Магічного рішення не існує, щоб усе працювало без збоїв, коли немає живлення. Є кроки, які можуть поліпшити ситуацію, і ми над цим працюємо. Перш за все, це закупки нових акумуляторних батарей, нових літієвих батарей. Вони довше тримають. А, по-друге, вони набагато швидше заряджаються. Бо для стандартних AGM-батарей потрібно мінімум 24 години на повну перезарядку», — додав Олександр Комаров у відповідь на питання, чи є якесь рішення.
Також є ризик, що мережа може перетворитися на точкове покриття — тобто такими островами буде зв’язок, а якимись островами відсутній.
І це зараз ми бачимо на прикладі Києва, коли вимикають цілі райони з великою кількістю мешканців, і за декілька годин зникає мобільний і фіксований зв’язок. Але це не означає, що весь Київ без зв’язку.
Найбільш вразливими щодо зникнення мобільного зв’язку після нещодавніх ракетних атак Олександр Комаров назвав:
- Київську;
- Харківську;
- Львівську;
- Полтавську області.
Нагадаємо, у Львові та області виникли труднощі з мобільним зв’язком.
varta1.com.ua: Новини
Кабмін спростив реєстрацію волонтерських автомобілів для військовослужбовців
Військові можуть реєструвати транспорт на своє ім’я
Деяким українцям МВС радить оновити водійські права
Ті, хто отримав права до 2013
Енергетик оцінила, чи вистачить Україні запасів газу для проходження зими
Запаси можуть бути на критичному рівні
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі