У МЗС розповіли, чи може Україна створити ядерну зброю за лічений час
Раніше повідомляли, що у разі припинення підтримки з боку США Україна здатна задіяти плутон із власних реакторів для захисту від загрози з боку росії

Інформація про те, що Україна за декілька місяців "може розробити елементарну ядерну зброю" у разі скорочення Штатами військової допомоги, насправді не відповідає дійсності. Використання Україною ядерних матеріалів у військових цілях неможливе.
Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий.
Він наголосив, що Україна дотримується Договору щодо нерозповсюдження ядерної зброї.
“Ми не володіємо, не розробляємо і не маємо наміру створювати ядерну зброю. Україна тісно співпрацює з МАГАТЕ і є повністю прозорою для її моніторингу, що унеможливлює використання ядерних матеріалів у військових цілях", - написав Тихий у мережі Х.
Що передувало
Раніше видання Times з посиланням на начебто доповідну записку, підготовлену для Міністерства оборони України, повідомило, що Україна зможе швидко створити базовий пристрій з плутонію за технологією, подібною до бомби «Товстун», скинутої американцями на Нагасакі в 1945 році.
Times написав також, що Києву, не маючи часу на будівництво і запуск великих потужностей для збагачення урану, довелося б використовувати плутоній, видобутий з відпрацьованих паливних стрижнів, що раніше застосовували у ядерних реакторах на атомних електростанціях.
varta1.com.ua: Новини

У ЗСУ розповіли, як їм вдається стримувати лінію фронту
Українські бійці вигадують нові технічні засоби у польових умовах

У ДТП на Хмельниччині травмувалися четверо людей
На Шепетівщині поліцейські встановлюють обставини дорожньо-транспортної пригоди

На Закарпатті в будинку на Святвечір четверо людей отруїлися чадним газом
Постраждалих госпіталізували до лікарні, серед них – двоє неповнолітніх
Найкоментованіше
- Згідно з наказом Сирського близько 50 тис. військових усіх родів військ будуть переведені у Сухопутні війська
- У ЗСУ настала «криза дезертирства», – The Guardian
- Скандальна Тетяна Крупа порушила умови перебування під вартою
- На Львівщині БЕБ повідомило про підозру 4 мешканцям за виготовлення та продаж підробок брендових свічок
- Стало відомо, що нелегальні «мажорні» автоперегони біля Тернополя організували неповнолітні водії
Найчитаніше
- Згідно з наказом Сирського близько 50 тис. військових усіх родів військ будуть переведені у Сухопутні війська
- На Львівщині БЕБ повідомило про підозру 4 мешканцям за виготовлення та продаж підробок брендових свічок
- Львівщина не встигає оговтуватися від втрат: надійшла звістка про загибель у Курській області військового 1998 року народження
- Додому повернувся Воїн зі Львівщини, який понад два роки був у полоні
- На бойовій позиції під Покровськом загинув снайпер з Львівщини
Коментарі