У поліції розповіли яку зброю переважно купують українці
Ажіотажу за свідченням поліції в Україні немає
Переважно зброю купляють ті українці, які вже мають на це дозвіл та мають у себе в арменалі одну — дві одиниці. Про це на брифінгу заявив заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич, пише «Укрінформ».
“Так, люди купляють. Але частіше зброю купляють ті, які вже мають зброю. Я б не сказав, що громадяни України, які раніше не мали, постійно отримують дозволи на зброю, я б не сказав, що збільшилася кількість людей, які не мали ніколи зброї. Взагалі переважно люди купляють зброю ті, які вже мають дозвіл, мають одну чи дві або більше одиниць. Доозброюються люди”, — сказав Фацевич.
Щоб отримати дозвіл на придбання зброї, нагадав заступник голови Нацполіції, необхідно пройти певну процедуру: написати заяву у поліцію, до якої долучити пакет документів, пройти навчання. Після отримання дозволу та придбання зброї, її необхідно зареєструвати за місцем проживання, аби правоохоронці тримали на контролі.
“Люди купляють або спортивну, або мисливську зброю. І повний пакет документів, і спецперевірку, і навчання людина проходить”, — сказав він, зазначивши, що, наприклад, контроль НПУ за обігом в тому числі мисливської зброї обов’язковий, адже із нею по вулиці просто так не можна ходити.
Він додав, що купівля зброї без перевірки — це вже кримінальна відповідальність.
“Ми постійно вилучаємо зброю в рамках інших проваджень, заходів та слідчих дій і так далі. В основному вилучаємо під час перевірок, або на сході країни, у тому числі у схронах. Але зараз сказати, що збільшилася кількість виявленої зброї, то зрозуміло, що збільшилася, у нас зменшилася кількість правопорушень вчинених, там крадіжок, грабунків, а виявлення наркотиків та зброї збільшилася, тому що більше проводиться перевірок”, — сказав Фацевич.
Міністр оборони Олексій Резніков, відповідаючи на питання журналістів про те, чи розглядається у рамках всеохоплюючої оборони можливість легалізації зброї заявив, що в Україні необхідно прийняти закон, який би регулював обіг зброї. За його словами, зброя повинна бути легалізована і люди повинні мати право на її зберігання.
Додамо, що летальне застосування мисливської зброї під час виконання завдань територіальної оборони дозволяється для самооборони, а також з метою виконання завдань щодо відсічі збройній агресії проти України.
varta1.com.ua: Новини
На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це єдина гарантія існування України, - політик Палатний
Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу
Рютте не проти відновити відносини з Москвою після війни
Після завершення війни із росією хочуть крок за кроком відновити нормальні відносини
Залужний анонсував запуск паспортного сервісу для українців у Британії
Посол повідомив, що обговорив можливість залучення до роботи в паспортному сервісі українців із досвідом роботи з документами, які вже перебувають у Великій Британії
Найкоментованіше
- росія знищила великий завод з виробництва дронів в Україні
- На Закарпатті керівник відділення Укрпошти ухилявся від мобілізації, посилаючись на свою належність до Свідків Єгови
- Зеленський заявив, що волів би взагалі не укласти жодної угоди, ніж змусити свій народ прийняти погану, - The Atlantic
- «Я молодший за Путіна, це важливо», - Зеленський
- Зеленський заявив, що росія найближчими днями може завдати нового масованого удару
Найчитаніше
- росія знищила великий завод з виробництва дронів в Україні
- У селі на Львівщині вилучили ракету Х-47М2 «Кинжал»
- У львівській лікарні чоловікові з третьою стадією раку рота видалили пухлину
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2024 року вважався безвісти зниклим
- На Львівщині 29 людей госпіталізували після відвідування Буковелю
Коментарі