У Польщі зафіксовано рекордний експорт у білорусь, частина з нього йде в рф

Обсяги продажу товарів до білорусі при цьому суттєво зросли і дійшли до рекордного рівня

Республіка Білорусь, яка межує одразу з трьома країнами Європейського Союзу, є важливим «вікном» для росіян, які хочуть отримувати важливі та звичні для себе товари з цивілізованого світу.

Торгівля між країною-членом блоку НАТО і «воюючими» з альянсом державами полягає не лише в продажі товарів. Поки польський експорт до РФ падає, продаж товарів до Білорусі у 2023 році аномально зріс.

За даними UN Comtrade у 2023 році Польща поставила в Білорусь товарів на 2,9 млрд дол, а в Росію – на 3,7 млрд дол. Якщо у випадку з країною-агресором експорт обвалився одразу після початку великої війни, то обсяги продажу товарів до Білорусі, після незначного просідання на початку 2022 року, поступово зростали і дійшли до рекордного, щонайменше, з 2000 року рівня.

Наприклад за 2023 рік автівок поставили на майже 1 млрд дол – третина від усіх проданих товарів Польщі до цієї країни. На другій позиції знаходиться експорт пластику (217 млн дол), на третій – машинне обладнання (158 млн дол), на четвертій – електроніка (148 млн дол), а на п'ятій – фарби (125 млн дол).

Електричні машини, або, простіше – електроніка, це здебільшого монітори та екрани, нагрівачі та обігрівачі. Проте в цій категорії міститься багато позицій, які використовуються в енергетиці: вимикачі, реле, запобіжники, обмежувачі перенапруги, діоди, транзистори, напівпровідникові прилади.

Чимало позицій подвійного призначення сховано в категорії «оптика». Загалом її польський експорт в Білорусь торік сягнув 34 млн дол, переважно в частині медтехніки, контактних лінз та окулярів для корекції зору. З цієї суми на позиції подвійного призначення припало близько 650 тис дол.

Читайте також: На Харківщині оголосили примусову евакуацію дітей з двох громад

Примітно, що з вересня 2023 року продажі у Білорусь саме товарів подвійного призначення суттєво впали або зовсім припинилися за низкою позицій.

 

varta1.com.ua: Новини

Юлія Зуб

Читайте також