У США розпочали слідство проти співробітника Сенату, який неофіційно передав Україні снайперське обладнання

На суму 30 тисяч доларів

Співробітник Сенату США неофіційно передав українській армії снайперське спорядження на суму 30 тисяч доларів. Про це повідомляє The New York Times посилаючись на конфіденційну доповідь директора та головного юрисконсульта комісії.

Високопосадовець Сенату США на ім’я Кайл Паркер, який перебуває під слідством, є старшим радником Сенату в Комісії США з безпеки та співробітництва в Європі, відомої як Гельсінська комісія. Комісія очолюється членами Конгресу та укомплектована помічниками членів Конгресу. Вона впливає на питання демократії та безпеки та активно підтримує Україну.

Передача обладнання може зробити Паркера незареєстрованим іноземним агентом.

Паркер їздив на передову в Україну в камуфляжі та з українськими військовими відзнаками. Він нібито найняв українського чиновника для стипендії уряду США, незважаючи на заперечення чиновників Конгресу з етики та безпеки.

У доповіді також йдеться про те, що, ймовірно, він «вільно чи мимоволі став мішенню та об’єктом використання з боку іноземної розвідки», і наводилися невказані «контррозвідувальні питання», які мають бути передані до ФБР.

Читайте також: голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що Україна оголосить додаткову мобілізацію, якщо допомоги від США буде менше

Представник містера Паркера заявив, що він не зробив нічого поганого. Він сказав, що Паркер став об’єктом «кампанії відплати» за звинувачення у неправомірних діях проти авторів доповіді.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт