У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про виїзд за кордон для чоловіків віком до 24 років
Ініціаторами законопроєкту стали група народних депутатів, які прагнуть скасувати заборону на виїзд для чоловіків, що не підлягають мобілізації через вік.
У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №13685, який пропонує скасувати обмеження на виїзд за кордон для чоловіків, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації у поточному та наступному роках. Про це повідомляє Судово-юридична газета.
Авторами законопроєкту виступили народні депутати, серед яких Федір Веніславський, Олександр Федієнко та Олександр Завітневич. Законопроєкт передбачає зміни до Закону «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України».
Наразі, згідно з чинним законодавством, виїзд за кордон заборонений для призовників і військовозобов’язаних чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, як зазначають ініціатори законопроєкту, призову не підлягають військовозобов’язані віком до 25 років, які пройшли базову загальновійськову підготовку.
Автори законопроєкту пояснюють необхідність змін тим, що існуюча заборона створює серйозні перешкоди для молодих людей, які навчаються або працюють за кордоном і не можуть повернутися додому, не втративши можливості знову виїхати. Це, на думку депутатів, сприяє пошуку незаконних шляхів перетину кордону.
Законопроєктом пропонується доповнити статтю 6 закону наступним положенням:
«Зазначене тимчасове обмеження права на виїзд з України не може встановлюватися стосовно призовників та військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації у поточному та наступному роках у зв’язку з недосягненням ними віку призову на військову службу під час мобілізації».
Раніше Президент Володимир Зеленський вже давав доручення Кабінету Міністрів врегулювати питання виїзду чоловіків до 22 років, проте відповідний проєкт постанови ще не був внесений на розгляд уряду.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Поліція розслідує стрілянину в школі на Закарпатті як теракт
Поліція перевіряє канали комунікації, через які здійснювався вплив на неповнолітнього
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Як правильно пити сидр у теплий сезон: температура, келих, поєднання з їжею і типові помилки
Багато хто п’є його як газовану воду — прямо з пляшки, максимально холодним — і втрачає половину смаку
Найкоментованіше
- На Львівщині фермер переорав макове поле на якому масово фотографувалися люди
- Мер міста на Львівщині прокоментував застілля в YouTube
- В Україні змінять виплату соціальної допомоги
- Смертельну ДТП з чотирма загиблими у Києві скоїв керівник церкви
- Скасування математики на НМТ викликало скандал в Україні
Найчитаніше
- На Львівщині фермер переорав макове поле на якому масово фотографувалися люди
- В Україні змінять виплату соціальної допомоги
- З понеділка повністю припинять пропуск пасажирських автобусів до Польщі через «Шегині»
- У Львівській області сварка через коня закінчилася вбивством
- Стало відомо про загибель Героя зі Львівщини, який з 2023 року вважався безвісти зниклим
Коментарі
о то кінець війні супер