Україна розірвала угоду з рф щодо експлуатації ракетного комплексу «Сатани»

Рішення було ухвалено під час засідання уряду

Фото: ілюстративне

Сьогодні,  січня, Кабінет міністрів України припинив дію угоди з російським урядом щодо подовження строку експлуатації ракетного комплексу 15П118М, головною складовою якого є ракети РС-20 (за класифікацією НАТО SS-18 Satan — «Сатана»).

Як повідомив  у Телеграм представник Кабміну у Верховній раді Тарас Мельничук, таке рішення було ухвалено під час засідання уряду.

«Угода припинена у зв'язку з докорінною зміною обставин її дії, що виключить проведення сервісного обслуговування ракет стратегічного призначення 15П118М, що знаходяться в експлуатації в Росії», — цитує він ухвалене рішення.

Угоду з Російською Федерацією щодо обслуговування ракетного комплексу для ракет «Сатана» було укладено у лютому 2006 року.

Початковий гарантійний термін експлуатації комплексу, прийнятого на озброєння Ракетними військами стратегічного призначення Росії у період 1988-1992 років, становив 15 років. Росія планувала продовжити термін експлуатації «Сатани» до 30 років.

Відповідно до договору, його повинні були обслуговувати  Конструкторське бюро «Південне» імені М. Янгеля, яке у договорі називають головним розробником, і виробник - ДП "Південмаш імені О. Макарова”. 

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів