Українські медики врятували бійця, який більше місяця був на позиції з турнікетом на пораненій нозі (ФОТО)

Понад місяць 41-річного Олександра не могли евакуювати з позицій під Вовчанськом

У госпіталі Харкова врятували життя 41-річному військовому Олександру з Хмельниччини, який через поранення на міні залишався на позиціях біля Вовчанська із турнікетом на нозі понад місяць.

«Я знав, що втрачу ногу, але хотів жити заради сім’ї та двох синів», — розповів Олександр.

Евакуювати його вдалося лише після зміни погодних умов. Медики провели складну операцію, відновивши об’єм крові та стабілізувавши стан пацієнта. Лікарі зазначили, що такий тривалий час із турнікетом — рідкісний і дуже небезпечний випадок.

Турнікет зазвичай накладають на кінцівку не довше ніж на дві години. Якщо він залишається довше, будь-які маніпуляції з ним має проводити лише лікар через ризик серйозних побічних ефектів від тривалої зупинки кровопостачання.

«Ми не зустрічали в жодній літературі подібних випадків». У харківському шпиталі прооперували бійця, який вижив після 36 діб із турнікетом на пораненій нозі. Навіть найдосвідченіші військові хірурги не памʼятають такої цифри: 864 години, пише «Шпиталь. Харків».

Понад місяць 41-річного Олександра не могли евакуювати з позицій під Вовчанськом. Увесь цей час на його правій нозі був щільно затягнутий турнікет. Зазвичай їх рекомендують накладати не більше ніж на дві години.

Але коли інших варіантів немає, коли навколо – запеклі бої, лишається зчепити зуби й сподіватися на диво. І воно сталося, Олександр вижив.

Попередній рекорд, який буквально нещодавно зафіксували також у харківському шпиталі, був – 24 доби з турнікетом на руці.

Хмельничанина Олександра привезли до шпиталю притомним. Про поранення він розповів: наступив на міну, швидше за все, – пелюстку.

«Місяць і шість днів я не міг евакуюватися. А потім погода стала гіршою, дрони замовкли на якийсь час, і мене змогли вивезти. Накладали мені турнікет хлопці, сам я не зміг би. Я все усвідомлював ще з другого дня після поранення, що втрачу ногу. І я вже не зациклювався на цьому. Хотів жити, хотів до родини, до синів. У мене двоє синів. Старшому 12, меншому лише 2 рочки. Це мене і тримало», – поділився уже в післяопераційній палаті Олександр.

Читайте також: Медики у Львові врятували 33-річній жінці єдину нирку, у якій була злоякісна пухлина

Попереду у нього – медична евакуація на захід країни й протезування.


varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також