«Укрпошта» підвищила тарифи на посилки

Раніше посилка до 1 кг коштувала 39 грн, а буде коштувати 45 грн

«Укрпошта» повідомила про нововведення з 1 липня — зокрема, поштовий оператор буде приймати та доставляти крупногабаритні посилки. Також компанія підвищує вартість стандартної доставки в межах України в середньому на 14 % та в межах області — на 13 %, повідомляє «Економічна правда».

«У більшості областей »Укрпошта" повернулася до довоєнного графіку роботи. Виключення складають тимчасово окуповані території Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей, де робота здійснюється в індивідуальному порядку з огляду на поточну ситуацію.

Також у деяких звільнених містах, де, наразі, населення повернулося лише частково, відділення «Укрпошти» працюють за скороченим графіком та перейдуть до довоєнного режиму як тільки збільшаться обсяги роботи в зв’язку з поверненням людей", — пояснили в компанії Укрпошта.

З 1 липня поштовий оператор буде приймати та доставляти крупногабаритні посилки: велосипеди, автомобільні бампери, пуфи та інше в усіх обласних центрах, а також у містах: Кременчук, Краматорськ, Кривий Ріг, у виділених відділеннях для таких відправлень.

Крупногабаритним вважається відправлення фактичною вагою до 30 кг, довжиною найбільшої сторони від 0,7 м до 2 м, та сумою всіх сторін (висота + довжина + ширина) — до 3,5 м.

Крім цього, впроваджено зміни і для відправлень вагою понад 30 кг. Максимальна маса такого відправлення збільшується до 600 кг.

Також повідомляється, що з 1 липня будуть діяти нові тарифи на послуги «Укрпошта Стандарт» (рішення про перегляд тарифів НКРЗІ затвердила ще в листопаді 2021 року).

"Попри те, що нові тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку мали вступити в дію з 1 грудня 2021 року, вони починають діяти тільки з 1 липня 2022 року.

При цьому, перегляд вартості відбувся для послуг «Укрпошта Стандарт» в межах України в середньому на 14 % та в межах області — на 13 %. При тому, що постанова НКРЗІ дозволяла граничне підвищення послуг до 37 %", — пояснили в компанії.

Перегляд тарифів там пояснили передусім збільшенням логістичних витрат на доставку. 

За новими тарифами з 1 липня будуть доставлятися відправлення «Укрпошта Експрес» — підвищення складе в середньому 14 % для пересилання в межах області та 16 % для пересилання в межах України. Якщо раніше посилка до 1 кг по Україні коштувала 39 грн, то з 1 липня буде коштувати 45 грн.

На 14 % зросте вартість послуги «Документи».

Вартість міжнародних відправлень залишається незмінною.

Як повідомлялося, «УЗ» не підвищуватиме тарифи на пасажирські перевезення.

Читайте також