Увага! Шахрайська схема під час паливної кризи

Як дурять українців

Скриншот відео "ОЧІ"

Дефіцит бензину в Україні триває вже майже два тижні. За цей час люди знайшли способи, як нажитися на українцях під час кризи, повідомляє «Сьогодні».

У мережі АЗС «ОККО» повідомили, що за час дефіциту пального в країні активізувалися шахраї. Тепер під іменем АЗС вони дурять покупців.

Що вигадали шахраї

З’явилася масова розсилка повідомлень, у яких є посилання на сайт. На ньому є інформація, що на ОККО нібито діють державні субсидії.

Далі користувачу пропонують пройти опитувальник і отримати 5 тис грн допомоги на купівлю бензину. А потім шахраї закликають ділитися цим посиланням з друзями і обов’язково надати персональні дані.

Аби викликати більшу довіру, на сайті навіть є відгуки від нібито щасливих учасників цієї програми.

На ОККО повністю спростували існування такої програми з допомоги клієнтам.

«Інформуємо та попереджаємо вас — наша мережа не має жодного відношення до цієї акції. Про всі свої офіційні активності ми завжди повідомляємо через офіційний сайт нашої компанії або через повідомлення від програми лояльності «Fishka», а також через наші офіційні сторінки у соціальних мережах», — йдеться у повідомленні.

Також клієнтів закликали уважно перевіряти адресу посилань, не переходити на них, якщо там незрозумілий набір символів, і в жодному разі не надавати персональні дані. Також не варто розповсюджувати фейкові сторінки та інформацію у групах та чатах.

Як ще дурять українців під час паливної кризи

Директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн розповів, що на фоні бензинової кризи з’явилися нові види шахрайства. Одна з найпоширеніших схем — купівля талонів з рук, які виявляються недійсними.

Ще одна проблема — змішування пального. Вона існувала й раніше, оскільки деякі люди намагалися обійти податки. Проте тепер якість такого пального погіршилась, бо немає необхідних компонентів.

Крім того, через шалені черги за пальним з’явилася й тематична пропозиція на ринку. Користувачі «OLX» пропонують відстояти в чергах на АЗС за певну суму. За годину «послуг» просять 200 грн, оптом дешевше — якщо стояти понад годину, то середня ціна знижується до 130 грн.

Також на OLX з’являються оголошення про продаж пального за захмарними цінами. В одному з оголошень ідеться, що у Києві можна придбати бензин А-95 без черг, ціна якого становить 100 грн за літр. 

Читайте також