В аеропорту Сеула застрягло п'ятеро росіян, які тікали від мобілізації

Сидять в очікуванні слухання про притулок

П'ятеро російських чоловіків, які втекли з країни після наказу Кремля про військову мобілізацію у вересні минулого року, застрягли в південнокорейському міжнародному аеропорту Інчхон на кілька місяців після того, як влада відмовилася їх прийняти. Про це повідомляє CNN.

Троє чоловіків прибули в жовтні, а решта двоє в листопаді, сказав їхній адвокат Лі Чон Чан.

Адвокат сказав, що міністерство юстиції Південної Кореї відхилило їхні заявки на отримання статусу біженця, залишивши їх у зоні вильоту місяцями в очікуванні рішення щодо їх апеляції. «Їм надають їжу один раз на день, тобто обід», — сказав Лі в коментарі виданню.

 «Але решту дня вони живуть хлібом і напоями», - додав адвокат.

Чоловіки можуть прийняти душ, але їм доводиться прати одяг вручну, і вони не можуть залишити зони вильоту та безмитної зони,  - додав він.

«Вони мають обмежений доступ до медичної допомоги (і) жодної підтримки для свого психічного здоров’я, що важливо, враховуючи їх нестабільну ситуацію», – сказав він.

«Часткова мобілізація» російських громадян для участі у війні країни проти України викликала гнівні протести та викликала масовий відхід , коли про це було оголошено у вересні минулого року. Багато хто перетнув наземний кордон або купив авіаквитки з країни.

Збірні дані показали , що понад 200 000 людей втекли з Росії до Грузії, Казахстану та Європейського Союзу протягом першого тижня після оголошення мобілізації.

«Я не підтримую те, що відбувається, тому я просто вирішив, що маю негайно виїхати», — сказав CNN один чоловік, який раніше виїхав до Білорусі.
«Мені погано, тому що багато моїх друзів, багато людей не підтримують війну і відчувають загрозу через те, що відбувається, і немає демократичного способу це справді зупинити, навіть оголосити свій протест», — сказав чоловік.

На військову службу підлягають чоловіки віком до 60 років, які не мають судимості. Попередній військовий досвід не завжди потрібен.

Повідомляється, що військових, які відмовляються воювати та повертаються на лінію фронту, утримують у підвалах на окупованій українській території та звинувачують у дезертирстві, за словами їхніх родин.

Від призову звільняються лише особи, засуджені за сексуальні злочини проти неповнолітніх, державну зраду, шпигунство чи тероризм .

Міністерство юстиції Південної Кореї відхилило заяви чоловіків як такі, що «не заслуговують на оцінку» – на тій підставі, що відмова від призову не була підставою для визнання біженцем, за словами їхнього адвоката Лі.

Їхню відмову служити в російській армії «слід визнати політичною причиною», враховуючи, що вторгнення рф в Україну було «засуджено міжнародним правом», сказав Лі.

Правозахисники закликали південнокорейський уряд прийняти чоловіків як біженців.

«Ті, хто подає заяву на отримання статусу біженця, рятуючись від політичних і релігійних переслідувань зі своїх рідних країн, мають право на захист згідно з міжнародним правом», — йдеться в заяві південнокорейської правозахисної групи.

 Цілком ймовірно, що чоловіки будуть «затримані або примусово призвані», якщо вони повернуться додому, -  додала група.

«Вони є політичними біженцями, які зазнають переслідувань». Чоловіки подали апеляцію на це рішення, і 31 січня троє з них мають винести перше рішення, під час якого суд вирішить, чи їхня справа «гідна оцінки», – сказав їхній адвокат Лі.

Якщо суд ухвалить рішення на їхню користь, Міністерство юстиції має розглянути заяви чоловіків про надання їм статусу біженця.

Раніше у Британській розвідці пояснили, чому рф планує збільшити призовний вік

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також