В історичній частині Львова збудують нову церкву

Окрім місця для молитви, у храмовому комплексі передбачено зведення дзвіниці, недільної школи, укриття, зони для духовних бесід та зборів громади

У Львові визначили переможців архітектурного конкурсу на проєктну пропозицію храмового комплексу Ікони Пресвятої Богородиці Скоропослушниці у районі вул. К. Левицького – вул. Пекарської. Про це інформує пресслужба ЛМР.

Серед 25 пропозицій обрали проєкт авторського колективу зі Львова під керівництвом Андрія Лесюка. Окрім місця для молитви, у храмовому комплексі передбачено зведення дзвіниці, недільної школи, укриття, зони для духовних бесід та зборів громади. Також разом з будівництвом заплановане облаштування благоустрою скверу.

З 39 зареєстрованих авторів та авторських колективів на конкурс подали 25 конкурсних проєктів. Переможцем конкурсу обрали проєкт авторського колективу зі Львова під керівництвом Андрія Лесюка. За словами журі, проєкт-переможець відповідає умовам конкурсу. 

За описом проєкту переможця, храмовий комплекс Ікони Пресвятої Богородиці Скоропослушниці поєднує давні православні традиції з сучасними архітектурними рішеннями. Його композиція ґрунтується на візантійській спадщині, що проявляється у хрестоподібному плануванні та монолітному куполі.

«Журі конкурсу розглянуло різноманітні інтерпретації сакральної архітектури, представлені учасниками, і в підсумку зупинилося на проєкті, який не лише по-новому осмислює православні традиції, а й зберігає глибокий зв’язок із духовною та архітектурною спадщиною Афону. Цей вибір є символічним, оскільки храм буде присвячений іконі Пресвятої Богородиці Скоропослушниці, яка була привезена до Львова з Афону. Саме тому архітектурний образ храму відсилає до стилістики візантійських та грецьких храмів.  Проєкт зберігає ключові елементи православної храмової традиції: хрестоподібне планування, вівтарну частину, купол – проте всі ці традиційні форми інтегровані в єдину мінімалістичну форму», – розповів головний архітектор міста Антон Коломєйцев. 

«Таке проєктне рішення має певною мірою характер оборонної церкви і це дуже символічно, як на мене, тому що цей конкурс проводиться під час війни в Україні й напевно в пам’яті нащадків цей храм пам’ятатимуть, як такий, що почали зводити в час війни.

Рішення в матеріалі передбачає масивні монолітні конструкції з використанням цегли. Церква своїм виглядом показує впевненість, масивність і амбіцію стояти на цьому пагорбі протягом багатьох століть. Також одна з чеснот проєкту – добре ландшафтне рішення. Автори дуже добре попрацювали і сформували правильні підходи до розміщення в ландшафті без радикальних трансформацій з мінімальним втручанням в схил та збереженням зелених насаджень. Маю надію, що при реалізації це буде максимально екологічний і толерантний до довкілля проєкт», – зазначив Юрій Столяров, голова журі архітектурного конкурсу.

Поруч з храмом окремо розташована дзвіниця, яка підкреслює мінімалістичний стиль, доповнює силует храму та створює просторову рівновагу ансамблю. А під храмом передбачені додаткові приміщення, які забезпечують функціональність комплексу. Серед них – недільна школа, укриття, санвузли та допоміжні приміщення. А також просторі зони для зборів, зустрічей і духовних бесід.


varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також