В Магдебурзі автівка в'їхала в натовп: внаслідок теракту постраждала українка, вона у важкому стані
У Німеччині автомобіль в’їхав у різдвяний ярмарок на Старому ринку біля ратуші і проїхав через натовп майже 400 метрів попри заходи безпеки
Громадянка України, 1972 року народження, постраждала під час нападу на різдвяному ярмарку в Магдебурзі, повідомив речник МЗС України Георгій Тихий у соцмережі X.
Українське посольство і консули надають необхідну допомогу.
Крім того, як уточнюється в заяві місцевої влади, серед загиблих є і маленька дитина. За словами прем'єр-міністра землі Саксонія-Ангальт Райнера Хазелоффа, понад 200 осіб дістали поранення, багато з них серйозні, передає Reuters. У Магдебурзі після нападу ярмарок уже не відкриється.
Раніше Хазелофф розповів, що 50-річний підозрюваний у скоєнні злочину на ім'я Талеб аль-Абдулмохсен - лікар-психіатр, який жив і працював у місті Бернбурзі. До Німеччини він приїхав навчатися 2006 року і залишився, а у 2016 року його визнали біженцем. Наразі у нього є постійна посвідка на проживання.
Прокурор Хорст Вальтер Нопенс сказав, що слідчі продовжують допит підозрюваного. Йому висунуто обвинувачення у вбивстві за п'ятьма епізодами, а також у завданні тяжких тілесних ушкоджень. Він зазначив, що слідчі ще уточнюють мотиви нападника, але вже з'ясувалося, що вони пов'язані з невдоволенням ставленням до біженців із Саудівської Аравії в Німеччині.
Як стверджує Reuters із посиланням на джерела в Саудівській Аравії, влада цієї країни попереджала Німеччину про цього чоловіка, оскільки в соцмережах він висловлював погляди, що "загрожують безпеці".
Як з'ясувало Бі-бі-сі, Ер-Ріяд надсилав німецькій владі чотири офіційні листи з детальною інформацією про Талеба аль-Абдулмохсена та його "дуже екстремістські погляди". Листи відправлялися у МЗС Німеччини та розвідувальні служби країни, але їх проігнорували, стверджує джерело видання у Ер-Ріяді.
Теракт на різдвяному ярмарку
Увечері 20 грудня в німецькому Магдебурзі водій в'їхав у групу людей на різдвяному ярмарку у середмісті. Станом на момент публікації матеріалу відомо про двох загиблих і до 70 поранених людей. Офіційні особи не виключають версію теракту, а ЗМІ нагадують, що рівно вісім років тому ісламський екстреміст на вантажівці так само протаранив натовп на різдвяному ярмарку у Берліні.
varta1.com.ua: Новини
Аналітики ISW стверджують, що російські війська захопили Суджу
Ймовірно, росіяни спробуюь створити буферну зону біля російсько-українського кордону.
Колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі засудили до 9 років ув’язнення
Водночас проти нього тривають судові процеси у справах про події 7 листопада 2007 року та незаконний перетин кордону
Ядерна війна "може статися вже завтра", - Дональд Трамп
Він наголосив, що сучасні ядерні боєголовки мають руйнівну силу, яку важко уявити
Найкоментованіше
- Сімейний "бізнес": На Волині батько з двома синами незаконно вирощували та обробляли тютюн на 11 млн грн
- У Раді пропонують "ускладнити життя" ухилянтам
- У The Telegraph вважають, що Трамп може вийти з мирного процесу
- У Львові чоловік вбив військослужбовця ТЦК
- Зеленський дав обнадійливу заяву щодо закінчення війни
Найчитаніше
- Сімейний "бізнес": На Волині батько з двома синами незаконно вирощували та обробляли тютюн на 11 млн грн
- Поліція повідомила деталі вбивства військового ТЦК у Львові
- На Львівщині затримано голову сільської ради зі спільником
- Смертельна ДТП під Городком: Водій BMW X5 під час обгону спричинив масову аварію, загинув 33-річний чоловік
- У Львові чоловік вбив військослужбовця ТЦК
Коментарі