В Україні більше не існує «непридатних із виключенням із військового обліку»
Однією з головних новацій є зміни у визначенні ступенів придатності до служби
Наказом від 14.10.2024 №686 Міністерство оборони України внесло важливі зміни до Положення про військово-лікарські комісії (ВЛК) у Збройних силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 №402.
Зміни покликані прискорити процедуру проходження медичних оглядів та зробити визначення придатності до служби більш прозорим.
Одним із ключових змін, передбачених наказом, є встановлення чітких строків для проходження медичних оглядів та досліджень.
Загальний строк проведення медичних оглядів – не більше 4 днів. Сюди входить проходження лікарів та необхідних досліджень. Якщо ж є потреба у додаткових лабораторних або інструментальних дослідженнях для уточнення стану здоров’я, строк може бути подовжений, але не більше ніж на 14 днів.
Військовослужбовці або військовозобов'язані зможуть швидше отримати результати огляду.
Однією з головних новацій є зміни у визначенні ступенів придатності до служби.
У Таблиці розладів хвороб та діагнозів профільні статті поділяються на підпункти, які відповідають новим категоріям придатності:
Придатний до служби – повна готовність проходити службу в армії.
придатний до військової служби за контрактом у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони – означає, що людина може виконувати обов’язки, але з обмеженнями, які дозволяють працювати у тилу.
Тимчасово непридатний із переоглядом – особа отримує можливість повторного огляду після встановленого терміну, щоб визначити її подальшу придатність.
Непридатний до служби – у такому разі людина залишається військовозобов’язаною, але виключення з реєстру військових обов’язків більше не передбачено.
Категорія «непридатний із виключенням із військового обліку» дозволяла військовозобов’язаним із серйозними діагнозами бути повністю виключеними з реєстру. Однак тепер це поняття скасоване. Якщо за станом здоров’я особа непридатна до військової служби, вона все одно залишається військовозобов’язаною. Це означає, що навіть у такому випадку громадянин перебуватиме у відповідному реєстрі. Це виключає можливість повного звільнення від обов'язків військового обліку.
varta1.com.ua: Новини
В Україні з початку повномасштабного вторгнення звільнено в запас 41 генерала
З військової служби у запас за станом здоров’я звільнена 41 особа вищого офіцерського складу
У Верховній Раді зареєстровано проєкт постанови про звільнення міністра оборони Умєрова
Через те що Міністерство оборони під керівництвом Умєрова не змогло «нормально виробити боєприпаси»
Україну можуть примусити до перемовин з росією, - The Washington Post
Протягом кількох місяців Україну можуть підштовхнути до переговорів з Росією про припинення війни та змусити її відмовитися від території
Найкоментованіше
- Рівень смертності в Україні став найвищим у світі і втричі перевищує народжуваність - Мін'юст
- У ТЦК розповіли, як мобілізовані намагаються обдурити ВЛК
- Папа Римський закликав припинити вогонь «на всіх фронтах» до Різдва
- В Україні побудують нові тюрми: у ВР пояснили для чого
- На Львівщині на стратегічному енергетичному підприємстві немає керівника
Коментарі
А Зеленський чого не воює? Зеленський повністю придатний
Ану, відкриваємо цей нормативний документ. Що бачите? Я, наприклад бачу, що про непридатність з виключенням з обліку згадується десь 81 раз. То про яке скасування статусу йдеться? Зовіть нормального адвоката, а потім вмикаємо кіпеш.