В Україні можуть підвищити ціни на продукти: що здорожчає насамперед

Частина товарів може подорожчати взимку на 5-10%

Фото ілюстративне

В Україні вже незабаром можуть здорожчати певні продукти харчування – зокрема м’ясо, ковбаси, овочі та фрукти (зокрема імпортні та вітчизнні). Про це  розповіла керівниця відділу маркетингу оптового ринку “Шувар” Тетяна Попович, пише OBOZ.UA

Попри війну, люди все одно готуються до свят, а тому попит максимально активізується.

 Очікується, що це відбудеться ближче до свят - Різдва та Нового року. Втім панікувати не варто, адже зростання цін у цей час є стандартним.

“Зростання вартості продуктів з наближенням Різдва та Нового року буде у будь-якому випадку. Це стандартне явище для цього періоду року”, – йдеться у повідомленні.

Що здорожчає найперше

За словами маркетолога, ціни зростуть передусім на:

  • м’ясо
  • ковбасні вироби
  • вітчизняні овочі.

“Овочі зростають у ціні через те, що їхній сезон завершився, а пропозиція на ринку мінімальна. При цьому естафету перехоплює імпорт і продукція українських тепличних комбінатів, яка теж дорожча, адже тепличне виробництво овочів узимку – це великі витрати”, – пояснила експертка.

Зокрема, зазначила вона, картопля здорожчає на 5-8%. На стільки ж зросте ціна на буряки.

Також здорожчають фрукти. Так, за словами Попович, вітчизняні яблука та груші до кінця року додадуть у ціні 10-12%. А крім того:

  • банани – 10%;
  • мандарини та інші цитрусові – одразу 15-18%.

“Це сезонні імпортовані товари. Вони в цей період мають найбільший попит”, – пояснила вона.

Також за словами Дениса Марчука, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, який під час своєї пресконференції заявив про те, що частина товарів може подорожчати взимку на 5-10%

Так, фактор сезонності вже почав впливати на ціни низки продуктових позицій:

  • зокрема на яйця,
  • молочну продукцію,
  • м’ясні вироби,
  • овочеві культури.

«Фактично в нас з кінця серпня зросли ціни на молочну та м’ясну продукцію. Це обумовлено як логістикою, так і здорожчанням цін на пально-мастильні матеріали, але також фактором закінчення сезонності великого молока. Здорожчання може відбуватися до середини грудня, поки переробні підприємства матимуть зобов’язання за контрактами як на внутрішні, так і на експортні ринки. Далі, можливо, частково ціна буде опускатися», – зазначив він. 

Ціна на яйця буде триматися орієнтовно до середини весни, поки не почнуть з’являтися пропозиції від домашніх господарств.

Загалом експерти не очікують ані значної інфляції, ані різкої девальвації в грудні 2023-го.

Читайте також: аналітик пояснив, чого очікувати від курсу долара найближчим часом 

При цьому ситуація також залежатиме від того, чи буде рф атакувати українську енергосистему і наскільки вдало вдасться протистояти атакам ворога.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також