В Яворові ввели карантин, через сказ у домашнього собаки

37e331b7a1b39f090b1249a069a513d3_l
37e331b7a1b39f090b1249a069a513d3_l

Нещодавно в м. Яворові, Львівської області, зареєстрували випадок захворювання на сказ у домашнього собаки, який утримувався у вольєрі. Рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії при Яворівській райдержадміністрації було введено карантин у місті та на прилеглій території.

Як зазначила лікар-епідеміолог, завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень Яворівського районного відділу Львівського обласного лабораторного центру Віра Левицька, ймовірне зараження домашньої тварини сталося через контакт із дикими тваринами, передає «Гал-Інфо».

За її словами, собака захворів 14 січня, коли з’явилися підозрілі симптоми: пес став гризти неїстівні предмети, однак був неагресивним. Щеплень проти сказу собака не отримував. Власники тварини звернулися за ветеринарною допомогою до фахівців Яворівської державної ветеринарної лікарні ветмедицини, де тварину негайно прощепили від сказу. Впродовж доби, собака наніс укуси іншому домашньому собаці під час їх вигулювання власником, а вже 15 січня хворий пес загинув.

«Фахівцями Львівської обласної ветеринарної лабораторії ветеринарної медицини проведено ветекспертизу матеріалів, взятих з останків тварини, видано такий результат: сказ.

Імовірне зараження собаки відбулося під час контакту з дикими тваринами під час вигулювання в лісовому масиві поблизу військового містечка Яворова.

Проводяться щеплення домашніх тварин, собак і котів проти сказу спеціалістами Яворівської державної ветеринарної лікарні.

Власники тварини, які контактували із собакою, що загинув від сказу, отримали направлення для проведення в Яворівській лікарні антирабічних щеплень — єдиного засобу, який може запобігти смертельному захворюванню на сказ у людей — гідрофобії», — розповіла лікар-епідеміолог Віра Левчицька.

На запитання журналіста, коли востаннє на Яворівщині було виявлено сказ, — лікар-епідеміолог відповіла, що в січні минулого року. Тоді було зареєстровано випадок захворювання на сказ домашнього собаки в селі Оселя, Яворівського району, Львівської області. Ймовірною причиною зараження собаки назвали контакт із лисицею.