Верховна Рада заборонила діяльність російської церкви в Україні
ВРУ ухвалила закон «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій»
Верховна Рада України ухвалила у другому читанні закон «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій», що забороняє діяльність релігійних організацій пов’язаних з Російською Федерацією на території України.
Про це повідомив народний депутат України від парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк у Телеграмі, передає «Укрінформ».
Він уточнив, що законодавча ініціатива №8371 була ухвалена 265 голосами народних депутатів.
Метою закону є захист національної та громадської безпеки, прав і свобод людини, визначення особливостей діяльності іноземних релігійних організацій в Україні.
У тексті документа наголошується, що жодне положення закону не може тлумачитися як обмеження свободи сповідування релігії або переконань, права на дотримання релігійної практики і ритуальних обрядів.
Регламентується, що на території України заборонена діяльність іноземних релігійних організацій, які знаходяться в державі, яка визнана такою, що здійснила або здійснює збройну агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України, а також яка прямо або опосередковано (в тому числі через публічні виступи керівників або інших органів управління) підтримують збройну агресію проти України.
«Зважаючи на те, що Російська православна церква є ідеологічним продовженням режиму держави-агресора, співучасницею воєнних злочинів та злочинів проти людяності, що вчиняються від імені Російської Федерації та ідеології «русского міра», діяльність в Україні Російської православної церкви заборонена», - йдеться у тексті закону.
Передбачається, що діяльність релігійних організацій, афілійованих з іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена, має бути припинена.
Відносини, зв’язки, комунікації релігійних організацій, у тому числі релігійних громад, інших юридичних осіб з іноземними релігійними організаціями, діяльність яких в Україні заборонена, не допускаються.
Встановлюється, що релігійна організація, яка діє в Україні, не може мати керівний центр (управління) в Російській Федерації.
Також буде створена комісія, яка має бути незалежною від виконавчої влади і яка буде проводити дослідження наявності зв’язків, афіліації з Москвою або дослідження стосовно фактів розповсюдження ідеології «русского міра».
При розгляді можуть використовуватися висновки релігієзнавчої експертизи, інформація інших центральних органів виконавчої влади, дані публічних електронних реєстрів, а також інформація, отримана від фізичних та/або юридичних осіб, з медіа та інших відкритих джерел.
Надалі результати експертизи буде вивчати Державна служба з етнополітики та свободи совісті, яка у разі наявності порушень буде виносити припис.
Релігійній організації на виконання вимог припису, розірвання зв’язків з РФ, дається 2 місяці з урахуванням адмінпроцедури оскарження.
Читайте також: МОУ на териорії військової частини виявило храм УПЦ МП.
У разі, якщо зв’язки організацією з державою-агресором не були розірвані протягом 60 днів, ДЕСС звертатиметься до суду.
varta1.com.ua: Новини
Голова Верховної Ради повідомив, що троє міністрів подали заяви про відставку (ДОКУМЕНТ)
Також заява про звільнення надійшла від Голови Фонду державного майна України
ЗАЕС знову перебуває в зоні підвищеного ризику через пошкодження лінії електроживлення під час обстрілу
Українські фахівці поки не можуть розпочати ремонт лінії, адже існує загроза повторного обстрілу
Мережа Фокстрот передала захисникам техніки на майже 40 мільйонів гривень
У пріоритеті компанії – підсилення десантно-штурмових і зенітно-ракетних підрозділів, які виконують бойові задачі на «найспекотніших» напрямках фронту, а також – колег-захисників із #ротиФокстрота.
Коментарі