Верховний Суд відкрив провадження за касаційною скаргою від Олени Зайцевої

dfe3d12---------
dfe3d12---------

Верховний суд розгляне касаційну скаргу на вирок від засудженої Олени Зайцевої, фігурантки аварії з шістьма загиблими у Харкові. Головний суд країни відкрив провадження. Про це повідомила "Коментарям. Харків" адвокат потерпілих Лариса Матвєєва. 

«На сайті Верховного суду з’явилася постанова про відкриття провадження. За скаргою Геннадія Дронова поки її немає», — повідомила Матвєєва.

У касаційній скарзі адвокат Юлія Плетньова просить переглянути або скасувати вирок Київського районного суду Харкова від 26 лютого 2019 року і вердикт Харківського апеляційного суду від 14 серпня 2019 року.

Верховний суд запросив у Київський районний суд Харкова матеріали кримінального провадження у справі про ДТП на Сумській.

Суд першої інстанції засудив Зайцеву і Дронова до 10 років позбавлення волі, Апеляційний суд зберіг вирок у дії. Винуватці аварії будуть виплачувати потерпілим по 50 % збитку.

Нагадаємо, що і Зайцева, і Дронов нині відбувають покарання — Дронов у виправній колонії на Полтавщині, Зайцева — у виправному центрі на Дніпропетровщині.

Також додамо, що судовий розгляд гучної справи про ДТП на вулиці Сумській, у Харкові, яке сталося 18 жовтня 2017 року, і в результаті якого шестеро людей загинули і п’ятеро були травмовані, супроводжувалося широким суспільним резонансом, затягуванням слідства, зникненням головних свідків.

Того вечора, автомобіль “Lexus”, за кермом якого була 21-річна Олена Зайцева, проїхав на червоне світло і на великій швидкості перетнув перехрестя, де за долі секунди врізався в “Volkswagen” (авто другого обвинуваченого Геннадія Дронова), після чого вилетів на тротуар і збив 11 пішоходів, які чекали зеленого сигналу світлофора на пішохідному переході.

Відразу на місці трагедії загинуло п’ять осіб. Ще шістьох постраждалих доправили в лікарню з ушкодженнями різного ступеня важкості. Одна з них померла в лікарні, не приходячи до тями, після тижневої коми.