Від сьогодні тисячу за вакцинацію пенсіонери можуть витратити на ліки: що дозволено купувати

Відсьогодні ''ковідну'' тисячу можна витратити на ліки людям віком 60+

Фото ілюстративне

Відсьогодні українці, віком 60 + років, можуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми «єПідтримка» за вакцинацію від коронавірусу, на придбання ліків в аптеках.

«Уряд надав можливість людям віком від 60 років спрямувати кошти за отримання базового курсу щеплень від коронавірусної хвороби на придбання ліків. Саме ця вікова категорія є групою ризику та має супутні хронічні захворювання, які потребують придбання додаткових лікарських засобів. Тепер їх можна придбати за рахунок коштів «єПідтримки»», — повідомив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Придбати за кошти програми можна буде виключно лікарські засоби, а не будь-які товари, що реалізуються в аптеці. Наприклад, не можна буде купити препарати недоведеної ефективності, такі як дієтичні добавки, а також косметичні засоби чи медичні прилади, як-от апарати для вимірювання тиску, інгалятори тощо.

Купити можна будь-які лікарські засоби, дозволені для застосування в Україні, як за рецептом лікаря, так і без нього.

Додамо, що уряд вніс зміни до Програми «єПідтримка», згідно з якими з 24 січня особи віком 60+ зможуть використати кошти програми на придбання ліків. 

Технічна перевірка віку особи буде покладена на банки-партнери. 

«На момент купівлі ліків потрібно, щоб людині виповнилося 60 років, щоб у неї було зроблено дві вакцини від коронавірусу, а також вона повинна мати згенерований «зелений» ковід-сертифікат у «Дії». Придбати ліки можна у будь-якій аптеці, код бізнесу (Merchant Category Code — MCC), якої відповідає МCC-коду однієї з визначених Кабміном відповідних категорій діяльності. Якщо здійснити оплату не вдається, отже, бізнес зареєстрований не в тій категорії, у якій надає послуги», — зазначив Максим Столярчук.

«Всі громадяни, які пройшли повний курс вакцинації, можуть скористатися програмою «єПідтримка». Уряд реалізує програму у два етапи. Під час першого етапу Мінцифра забезпечила  її технічну реалізацію та бачення того, наскільки цифрові технології наближають послуги до людей. Другий етап розрахований для тих громадян, які не мають смартфонів, — його реалізує з третього кварталу 2022 року Міністерство економічного розвитку», — додав Максим Столярчук.

Мінцифра також працює над забезпеченням особам віком від 12 до 17 років, які мають «зелений» ковід-сертифікат, можливості скористатися коштами «єПідтримки».

Читайте також