Війна в Україні: що та як читати дітям задля заспокоєння та уникнення стресу

Читайте казки та створюйте їх зі своїми дітьми!

Під час війни найбільше страждають діти, їм важко бо у містах гудуть сирени, а замість затишної домівки, вони більшість часу проводять в укриттях. Про це пише «Varosh».

Казка — це важлива комунікація матері з дитиною

Якщо у вас є змога, то залучайте дитину до створення казки — це допоможе піймати важливі моменти, що турбують дитя, і разом знайти рішення. Також можна залучати персонажів — улюблені іграшки дитини цілком підійдуть на цю роль. 

Якщо дитина просить прочитати одну й ту саму казку з десяток разів — не відмовляйте.

Це свідчить, що дитина не змогла ще повністю прожити й осмислити сюжет, який її наразі хвилює. 

Віддавайте перевагу добрим історіям про дружбу, традиції, родину, Батьківщину. Важливо, щоб історія була оптимістичною і мала щасливий кінець.

Варто уникати казок про привидів, монстрів та інших негативних персонажів. 

Терапевтичні та повчальні казки також на часі

Дитині не зайвим буде розповісти про те, як поводитись під час повітряної тривоги, що робити, якщо загубився, чому не можна підіймати незнайомі предмети із землі.

Деякі українські видавництва надали вільний доступ до дитячих книжок в PDF, тож там можна підібрати гарні українські видання, зважаючи на вік і вподобання дитини.

Аудіоказки можна прослухати в безоплатних українських аудіододатках, зокрема в мобільному додатку «Казки дитинства».

Також варто звернути увагу на дитячу періодику, яка щомісяця оновлюється, там  зʼявляються казки й ігри на актуальні теми.

У патріотичному спецвипуску журналу “Чарівний ліхтарик”, який наразі готується до друку за підтримки небайдужих українців з усього світу, можна знайти й поради від ДСНС, і повчальну казку про улюбленця всіх дітлахів – собаку Патрона, і карту квітучої України, і безліч патріотичних ігор, віршів і пісень, які можна вивчити разом з дітьми. 

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також