Ворог формує підрозділи для дій в українському тилу

Як і в минулому в Афганістані

Фото ілюстративне

В рф з кадрових військових формують десантно-штурмові бригади, які в майбутньому будуть діяти як спеціалізовані підрозділи для десантування і розвідки в тилу українських ліній оборони. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW) у звіті.

Схожі підрозділи діяли під час війни в Афганістані.

За даними російських джерел, такі десантно-штурмові бригади у складі наземних з'єднань зможуть проводити десантування в ближньому тилу України без парашутів. Ймовірно, шляхом посадки гелікоптерів для швидкого розгортання особового складу, як це було під час початкових боїв за аеропорт Гостомель під Києвом 24 лютого 2022 року.

Такий підрозділ уже діє на Запорізькому напрямку. Це 49-та окрема десантно-штурмова бригада (ДШБ) у складі 58-ї загальновійськової армії (Південний військовий округ).

ДШБ існують у сучасній російській армії в складі Повітряно-десантних військ, тому російські сухопутні формування цілком можуть намагатися створити ці формування.

Раніше аналітики ISW спостерігали за випадками формування розвідувально-штурмових бригад у складі загальновійськових формувань і оцінював, що створення таких спеціалізованих формувань покликане відповісти на конкретні тактичні виклики, з якими російські війська стикаються в Україні.

Читайте також: Ворог все частіше використовує хімічну зброю в Україні (ФОТО)

«Однак розгортання десантно-штурмових бригад ізольоване від ширшої структури сил повітряно-десантних військ, імовірно, означатиме, що ці спеціалізовані бригади будуть використовуватися як ще один засіб для проведення виснажливих фронтових атак під керівництвом піхоти на українські укріплені позиції в короткостроковій перспективі», - йдеться у повідомленні.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена