Враховується велика кількість факторів: як воюватимуть на фронті колишні в’язні

Є багато світових прикладів, коли ув’язнені, які виходили з тюрми на війну досить добре себе показували

ФОТО: ілюстративне

Російська практика об’єднання колишніх в’язнів в окремі підрозділи для використання у «м’ясних штурмах» є неприйнятною для ЗСУ. Засуджених, які зголосилися вступити до лав ЗСУ, розподілятимуть в звичайні підрозділи по одному, або по двоє на відділення. Про це командир 2-го штурмового батальйону 3-ї ОШБр Дмитро Кухарчук на позивний «Сліп» сказав в інтерв’ю Армія TV, пише УНІАН.

«В одні підрозділи не можна об’єднувати, бо це [буде] штрафбат і це дуже погана історія. Наслідки – відіб’ємо бажання йти мобілізовуватись іншим ув’язненим. Бо це буде аналог російського »Шторм Z«. І якщо хтось хоче таку концепцію реалізувати, то треба пам’ятати, що в російських тюрмах сиділо близько 700 тисяч людей, в українських – 30 тисяч, тому історія  про »м’ясні штурми« є нереальною для України. Такий підхід мав би і дуже негативний імідж для України на міжнародній арені» - наголосив Кухарчук.

 Боєць загалом підтримує ідею залучення в’язнів до участі в бойових діях на війні.

«Це потрібно робити, бо є проблеми з кадрами, адже цивільні люди не дуже сильно хочуть іти воювати. А по-друге, є багато світових прикладів, коли ув’язнені, які виходили з тюрми на війну досить добре себе показували», наголосив він.

Кухарчук зазначає, що ми живемо в корупційній державі, де є велика кількість тих у в’язниці, які «там не мають сидіти, а в той же час велика кількість цивільних, які є частиною криміналітету, там не сидять і мають всі важелі і ресурси, щоб не бути мобілізованими до ЗСУ».  

«Не так багато є людей, які здатні на вчинок, а на війні це дуже важлива якість. Я щиро впевнений, що ці люди себе ще дуже добре проявлять і багато хто з них навіть доросте до командної посади». – наголосив він.

Кухарчук розповів, що представники 3-ї ОШБр вже об’їздили всі тюрми в країні, «взяли людей на олівець». За його словами, спочатку спілкуються з великим загалом ув’язнених, а потім з кожним з них проводять особисті співбесіди, під час яких враховують велику кількість моментів, починаючи зі статті ув’язнення, стану здоров’я і морально-психологічного стану.

«Я розумію, що не буде все ідеально, буде частина людей які підуть у СЗЧ (самовільне залишення частини) , буде частина людей, яка буде себе погано проявляти. Якщо  ми говоримо про добровольців в тюрмах, то вони представляють собою зріз українського суспільства – не ідеальний, бо якби був би ідеальний, то давно перемогли б», - наголосив він. 

Комбат також висловив переконання, що в підрозділах, куди прийдуть колишні ув’язнені, має бути рівність з усіма іншими, бо якщо людині дається право на другий шанс, то ставлення має бути як до всіх інших.

«Людина прийшла – вона можливо свої гріхи, якщо це справді гріхи, змиває кров’ю, а якщо це не гріхи, то вона доказує суспільству, що вона є невинуватою». – додав він.

Читайте також: у Мін'юсті розповіли про важелі впливу на мобілізованих в’язнів, аби вони не втекли з фронту

При цьому боєць наголосив, що важливим є патріотизм, вмотивованість. За його словами, всі звільнені з тюрем будуть відправлені в навчальний центр бригади і вони всі, як і інші, мають пройти спочатку піхотну підготовку, а вже потім зможуть обрати собі якийсь фаховий напрямок.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також