«Якщо перейменують — поїду жити до Росії»: на заході України жінка протестує проти перейменування міста

Новоград-Волинський хочуть перейменувати на історичну назву Звягель

Місто Новоград-Волинський, що на Житомирщині, хочуть перейменувати — повернути історичну назву — Звягель.

Звісно, багато українців чули про це місто, адже тут народилася Леся Українка.

Місто Звягель має славетну історію, воно засноване у 1256 році у місці впадіння річки Смолки до Случі, правої притоки Горині.

У 1795 році Катерина ІІ вирішила змінити історію та перейменувала місто. Тож до цього часу d сучасній історії ми чуємо назву Новоград-Волинський. Щоправда, так радше його називають немісцеві.

Також слово «Звягель» для містян звичне, адже так називається місцева газета.

Хаосу біля назви Новоград-Волинський як і самого поняття росія — купа. З початком повномасштабної війни громада міста поділилася на фронти — одні за повернення історичної назви, а іншим — «і так нормально», бо ж доведеться мати у майбутньому тяганину з документацією.

З іншого боку люди ніби не помічають, що коять росіяни на окупованих територіях — там одразу з’являються російсько-угодні назви.

Зокрема, найближчим часом планують перейменувати місто Маріуполь на Жданов, типу уважити радянського діяча.

Попри суперечки, у місті провели громадські слухання і міська рада ініціювала повернення історичної назви Звягель. Це рішення підтримала обласна влада, тож лишається останнє слово за Верховною Радою. Там вже відбулося засідання і народний депутат від Новограда-Волинського Дмитро Костюк представив думки обох сторін.

«Місто свідомо назвали «новим», чим намагалися перекреслити більш як 500-річну історію українського міста! А творець цієї зміни — Катерина ІІ, яка серед інших своїх указів, направлених на знищення всього українського, серед іншого є автором й Указу про знищення Запорізької Січі!», — аргумент депутата за перейменування , що нинішня назва — імперська.

«Зараз окупант топчеться по нашій землі й так само перейменовує наші українські міста. Якими б гарними не могли бути ці нові назви та після звільнення цих міст Україна поверне їм не лише мир та свободу, але й їхні історичні назви», — сказав Дмитро Костюк.

Відео цього засідання опублікували у соцмережах. Там противники повернення історичної назви Звягель залишили десятки коментарів щодо цього. Але найбільше вразила думка Оксани Горобей. 

«Новоград-Волинський, якщо перейменують на Звягель, то поїду жити в росію, там також всі слухають долб*оба», — написала вона таке, пригрозивши, що виїде в росію.

Фото: скріншоти коментарів

Попри такі дикі коментарі люди хочуть дерусифікувати місто і повернути назву, яку отримало місто ще за Київської Русі — Звягель.

Наразі при в’їзді у місто зі сторони Рівного вже понад 10 років немає знака з назвою, бо грошей на нього у місцевої влади ніколи немає.

Тож тепер можна буде зекономити, адже у російській назві 19 символів, а в історичній — лише 7.

Нагадаємо, на заході України жінка підтримала «спецоперацію» росії (ВІДЕО).

varta1.com.ua: Новини

Коментарі