Яку ціль обрали росіяни для обстрілів: висновок

росіяни знову почали масовано гатити по території України

Фото ілюстративне

Ще на початку повномасштабної війни у 2022 році Україна навіть не систематизувала облік ворожих ракет та безпілотників. На той період кількість запущених засобів сягала більш як 100 одиниць на добу. Зараз росіяни знову почали масовано атакувати по території України, однак не варто стверджувати, що сил у ворога зараз більше, ніж позаторік. Такі висновки зробив керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Павло Лакійчук в матеріалі 24tv.ua

На його думку окупанти намагаються використовувати наявні у них ресурси набагато раціональніше. Вони набираються досвіду та знань, як і українські військові. Тому кожен удар стає все більше комплексним та продуманим, по певним цілям.

Павло Лакійчук зазначив, що під час ворожого обстрілу 22 березня росіяни у різний час запустили балістику, ударні БпЛА та крилаті ракети, аби все це долетіло до своїх цілей приблизно в однаковий період.

Окупанти не використали традиційну схему: перша хвиля – перенавантаження української системи ППО, друга – удари по об'єктах.

Починаючи з 21 березня, росіяни запускають «вінегрет» з ракет та безпілотників, щоб атака відбулася одночасно з різними засобами ураження.

Українським воїнам складно одночасно працювати по різних типах зброї, оскільки кожна з них має різну характеристику. Тому ворог намагається у такий спосіб досягти переваги, щоб нищити енергетичну інфраструктуру України.

«Добре, що ми встигли пережити найстрашніше – зимовий період. І вони розпочали свою операцію навесні. Тому найстрашнішого навряд чи слід очікувати, але життя вони нам не дадуть,» – наголосив керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стратегія ХХІ»

Можна констатувати, що росіяни вирішили «покласти» українську енергетику. До того ж, зараз ворог діє більш розумно, намагаючись бити по найбільш вразливих елементах системи та завдавати удару по її складних частинах.

Однак опалювальний сезон потроху закінчується, з кожним днем стає все тепліше й наслідки ударів набагато менш відчутні, ніж в осінньо-зимовий період у 2022 році.

У матеріалі відзначили, що росіяни діють схоже, як українські військові, які потужно б'ють по російських НПЗ. Україна завдає удару не по якихось бочках, а саме по комплексах глибокого перероблення. Якщо ракета туди поцілить, підприємство зупиняє роботу на тривалий час.

У ніч на 24 березня ворог знову завдав масованого удару, зокрема по Львівщині.

Було зафіксовано пуски 29 крилатих ракет Х-101/Х-555 із 14 літаків стратегічної авіації Ту-95МС.


varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена