Загрози зараження менінгітом дітей немає: у школі прокоментували ситуацію

Школа_82
Школа_82

Сьогодні, 11 жовтня, до адміністрації “Варта1” звернулася мати дитини, яка вчититься в ЗСШ № 82, що знаходиться на вул. Шафарика, 13. Жінка повідомила, що у їх школі зафіксовано випадок захворювання дитини на небезпечне захворювання — менінгіт. Про це повідомляла "Варта1".

В управлінні освіти, такий факт дійсно підтвердили. Зафіксовано випадок захворювання однієї дитини. 

Це серозний мінінгіт вірусного походження. Дана форма не розповсюджується повітряно-крапельним шляхом.

Батьки занепокоєні, оскільки загальношкільного карантину в школі не було оголошено.

Голова ГО «Батьківська рада Львівщини» Олена Пономарева також прокоментувала ситуацію: «Адміністрація школи відмовляється закривати школу на карантин. На яких підставах? На пару днів мають закрити!!! При виявлені забов'язані провести епідеміологічне розслідування, протиепідемічні та профілактичні заходи. Провести медичний огляд контактних дітей та вчителів. Менінгококова інфекція — це гостре інфекційне захворювання. Збудник передається з крапельками слизу при кашлі, чханні, розмові. Збудник інфекції нестійкий у навколишньому середовищі. Достатньо провести якісне вологе прибирання та провітрювання приміщень і збудник гине. Але діти мають бути в ці дні відсутні і вчителі», — зазначила правозахисниця.

У коментарі «Варта1» директор школи, ЗСШ 82, Тетяна Іванів розповіла про ряд заходів, які проводяться у школі: «Нас повідомили з лікарні, про те, що лежить дитина, з нашої школи з діагнозом »Менінгіт”, але з формою, яка не передається повітряно-крапельним шляхом. Того ж дня ми повідомили відділ освіти, Управління освіти згідно інструкцій. В інші установи — департамент охорони здоров’я повідомляє безпосередньо лікарня.

Також у школі нами було проведено ряд заходів протиепідеміологічних заходів — дезинфікація приміщень, яке ми робимо систематично щодня, провітрювання класної кімнати, шкільний лікар проводить щодня огляд дітей, а також проводить профілактичні бесіди. Також можу запевнити, що дана форма менінгіту не передається  повітряно-крапельним шляхом. Відповідно загрози зараження інших дітей немає”, — запевнила директор школи.

Більше того, вона запевнила, що дана форма менінгіту не передається повітряно-крапельним шляхом і жодних звернень про закриття ні від санепідстанції, ні від Департаменту охорони здоров’я не було.

Директор запевнила: «Якщо би була хоч мінімальна загроза зараження для дітей, у департаменті охорони здоров’я зреагували б на це миттєво, і відповідно закрили б школу на карантин. У нашому випадку цього немає».