Захисники «Азовсталі» розповіли про тортури і знущання під час перебування в полоні
Також окупанти переконували військовополонених, що вони начебто «нікому не потрібні»
Захисники «Азовсталі», які повернулися на підконтрольну Україні територію внаслідок обміну військовополоненими, розповіли про своє перебування в російському полоні, тортури та знущання там.
Про це вони сказали під час прес-конференції.
Так, боєць окремого загону спеціального призначення «Азов» Владислав Жайворонок (позивний «Вікіпедія») розповів, що його було тяжко поранено і він півтора місяці перебував у лікарні в Донецьку.
На запитання щодо поводження росіян із полоненими, він зауважив, що «засоби тиску стороною росії використовуються взагалі всі».
«Конкретно в нашому випадку, що стосується саме лікування... Росії необхідний був якийсь факт, що нас якось лікували. Але фактично це не було лікування, це було збереження життя. Щоб ми просто дожили до моменту, коли нас, можливо, обміняють», — сказав він.
За словами Жайворонка, на них чинили дуже сильний психологічний тиск; військовополоненими не дозволяли отримати зв'язок з їхніми рідними і навколишнім світом узагалі.
Також окупанти переконували українських військовополонених, що вони начебто «нікому не потрібні», і що Україна начебто програє у війні.
«Це вже порушення міжнародних конвенцій... Уявіть, що важкопоранені знаходяться в лікарні, але вже з перших днів починається цей моральний тиск, починаються допити», — сказав Жайворонок і наголосив, що його допитували ще до того, як він почав отримувати антибіотики після ампутації кінцівки.
Він додав: «Хлопці, які там знаходилися, отримували значні тортури... Комусь голки встромляли в рану, когось катували водою».
Деякі хлопці, зауважив Жайворонок, отримували недостатнє лікування через недостатню кількість медикаментів у противника або недостатню кількість знань, як лікувати конкретного бійця.
«Для росії був необхідний факт, що вони лікують, вони наче можуть нас вилікувати. Тому навіть коли сторона противника не могла допомогти якомусь нашому пораненому, вона не зверталася за допомогою. Вони нікому не казали, що у них недостатньо якихось медикаментів. Тому ми отримували найменший мінімум цих медикаментів, а іноді не отримували необхідних», — розповів боєць.
Те саме, додав він, стосувалося медичної допомоги. «Якщо хірурги не знали, що робити з бійцем, — зараз такі бійці так і залишилися там, у цій лікарні, наскільки мені відомо. Що з ними зараз — у мене немає інформації», — констатував Жайворонок.
На уточнення, чи тортури відбувалися під час так званих слідчих дій чи під час так званого лікування, він зауважив, що «це відбувалося під час лікування взагалі», і підкреслив, що всі, хто перебував у лікарні, були тяжко поранені.
«Деякі важкопоранені знаходилися не в лікарні, а в Оленівці — у цьому їхньому таборі для військовополонених. І через це ми можемо тільки здогадуватися, які там тортури були для тих, кого вони вважали достатньо здоровими для цього», — сказав Жайворонок.
Своєю чергою, боєць ОЗСП «Азов» Денис Чепурко (позивний «Манго»), який у боях за Маріуполь втратив руку, зазначив, що його було евакуйовано в колонію в Оленівці.
«Я був свідком, коли били хлопців. Нас виганяли на так званий обшук і роздягали догола... Присідати змушували. Хто підіймав голову з хлопців, то їх починали відразу бити», — сказав Чепурко і додав, що його під час допитів били палицями, примушуючи дати свідчення проти власного командування.
Також боєць Дмитро Усіченко (позивний «Вишня») розповів, що в полоні окупанти лякали його фізичною розправою та розстрілами.
Нагадаємо, матір парамедикині «Пташки» з Азовсталі розповіла про долю доньки у полоні.
varta1.com.ua: Новини
3 листопада в Україні прийде різке та суттєве похолодання (КАРТА)
В деяких регіонах прогнозують заморозки
На Закарпатті в оздоровчому комплексі втопився 4-річний хлопчик
Нещасний випадок
Керівники обласних прокуратур масово звільняються з посад
6 обласних керівників
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі