Зеленський увів в дію рішення РНБО щодо заборони УПЦ МП

Хороші новини

Президент України Володимир Зеленський підписав указ №820/2022 про введення в дію рішення РНБО, яке стосується, заборони діяльності релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в росії.

Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року, яке набрало чинності, Кабінету Міністрів України доручено у наступні 2 місяці підготувати та внести на розгляд парламенту законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в РФ релігійних організацій.

Він має бути підготований у відповідності до норм міжнародного права у сфері свободи совісті та зобов’язань України у зв’язку зі вступом до Ради Європи.

Уряд має забезпечити перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Цей музейний комплекс діє на території Києво-Печерської лаври, якою користується Українська православна церква Московського патріархату.

Також  Державній службі України з етнополітики та свободи совісті доручено у наступні 2 місяця провести релігієзнавчу експертизу Статуту про управління УПЦ МП «на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом, за необхідності вжити передбачених законом заходів». 

Крім цього, Службі безпеки України разом з Національною поліцією України та іншими органами забезпечення національної безпеки доручено «активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спеціальних служб у релігійному середовищі України». 

Додамо, що працівники СБУ впродовж останніх днів проводять контррозвідувальні заходи на об'єктах Української православної церкви Московського патріархату

Як повідомлялося раніше, СБУ навідалась до монастиря УПЦ (МП) на Закарпатті, де черниці закликали до «пробуждения матушки-Руси»

 

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена