Обережно – використані шприци на вулицях Львова

Опубліковано 30 Березня 2017 о 16:56

Часто на сторінки Varta1 у соціальних мережах пропонують фото з розкиданими шприцами по львівських вулицях, деколи це місце є дуже близьким до садків та шкіл, що несе загрозу для малолітніх дітей, які ще не розуміють небезпеки гри з використаним шприцом.

30 березня запропоновано новину про шприци, які знаходяться на території СЗШ №2, що на вул. Володимира Великого, 55А.

Тож, пропонуємо невеличку довідку про можливості зараження та як діяти при уколі використаним шприцом.

Ризики зараження

Ймовірність зараження ВІЛ

При уколі голкою з свіжою кров’ю (від шприца), що містить завідомо інфіковану кров – 20%. При уколі суцільною голкою з свіжою кров’ю (хірургічна голка) – не більше 2%. Суха кров не містить живих вірусів.

Ймовірність зараження гепатитами

Гепатитом В можливо заразитися порожнистою голкою від шприца – 95%, суцільною у 20% випадках уколів. Значну стійкість у зовнішньому середовищі має саме вірус гепатиту В (але не вірус гепатиту С). Вірогідність заразитися гепатитом С, вколовшись порожнистої голкою зі свіжою інфікованою кров’ю – не більше 20%, хірургічної голкою – близько 2%. Так, як і ВІЛ, вірус гепатиту С при висиханні інактивується.

Віруси гепатиту С і ВІЛ-інфекції у зовнішньому середовищі довго не зберігаються – до 5-6 годин.

Перша допомога

При пораненні голкою або іншим гострим інструментом, забрудненим кров’ю чи біологічними матеріалами людини – місце контакту промивається водою з милом; поранена поверхня тримається під струменем проточної води кілька хвилин або поки кровотеча не припиниться. 

За умови відсутності проточної води ушкоджене місце обробляється дезінфікувальним гелем або розчином для миття рук.

При цьому не допускається стискання або тертя пошкодженого місця, видавлювання або відсмоктування крові з рани, використання розчину етилового спирту, йоду, перекису водню.

Також, потрібно звернутися у своє поліклінічне відділення або у Львівський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом (м. Львів, вул. Лисенка, 45, тел. 275-19-23) до лікаря-інфекціоніста. Якщо людина є потенційно-інфікованою, то проходить відповідне лікування антиретровірусними препаратами. Це лікування оплачується державою.

 

загрузка...

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM