У Львові провели унікальну операцію, яких не робили майже 20 років (ФОТО)

У Львові лікарі трансплантували рогівку ока від посмертного донора.  Про це повідомив сьогодні Олег Самчук, гендиректор Львівської клінічної лікарні швидкої меддопомоги.

“Операції, яких не було у Львові майже 20 років, нарешті відновлено! Першим пацієнтом став 69-річний чоловік із Прикарпаття. Він мав катаракту, а після невдалої операції на правому оці три місяці тому взагалі майже перестав бачити. Зір становив лише 2–3 %. Повернути його могла трансплантація”, — розповів лікар.

Донором для пацієнта став 54-річний чоловік, який помер внаслідок інсульту. Його дружина підписала згоду на донорство і завдяки цьому у вівторок у Львові пересадили п’ять органів — легені, серце дитині, печінку та нирки. Трансплантацію рогівки, яку тоді теж вилучили, виконали напередодні.

“Операція пройшла під керівництвом професора Ігора Новицького. Трансплантацію він виконав спільно з завідувачем обласного офтальмологічного відділення нашої Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова Мар’яном Сарахманом. Вона тривала годину. Завершилася успішно. Перед операцією пацієнт сказав, що дуже хоче бачити, щоб жити повноцінно. Хоче бачити онуків, ходити по гриби і далі грати у футбол. Сподіваюся, що так і буде. Світла пам’ять донору. Співчуття і подяка його родині за це рішення”, — додав Олег Самчук.

Лікар подякував колективу лікарні та колегам з інших медустанов за те, що розвивають трансплантологію в Україні.

Нагадаємо, унікальну операцію з трансплантації серця дитині та трансплантацію легень провели 21 вересня.

Пізніше стало відомо, як почуває себе 13-річний хлопчик, якому зробили трансплантацію серця. 

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!