96 гривень "заробляє" поїзд «Рава-Руська–Львів»: нерентабельна математика

поїзд
поїзд


У 2018 році «Львівська залізниця» перевезла майже 70 тис пасажирів у поїздах, що курсують у сполученні «Львів–Рава-Руська–Львів». Про це повідомили «Прикордонню» у «Регіональній філії «Львівської залізниці», у відповідь на інформаційний запит. Впродовж минулого року, на поїзди зі Львова до Рави-Руської та з Рави-Руської до Львова продали 68 тис 568 квитків на майже 140 тис грн, у той час як сума експлуатаційних витрат на один рейс складає близько 20 тис грн на тиждень.






«Сума річної виручки від реалізації квитків у поїзді фактично дорівнює витратам на експлуатацію цього поїзда впродовж тижня», — повідомили у «Львівській залізниці».

До слова, щодня поїзд «Рава-Руська–Львів» та «Львів–Рава-Руська» виконує по два відправлення, тобто щотижня — 28 відправлень. Оскільки у 2018 році було 52 повних тижні, виходить, що за цей час поїзд виконав приблизно 1 тис 456 відправлень. Відтак, у середньому, з одного відправлення квитків було продано на трохи більше 96 гривень.

Разом з тим, у Регіональній філії «Львівської залізниці» не повідомили, скільки пасажирів перевезли у поїздах на «рава-руському» напрямку у минулому році.

«E процесі реформування залізничної галузі питання, пов’язані з обслуговуванням пасажирів, зокрема у касах вокзалів обласних центрів, належить до компетенції філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця», — пояснили у відповіді на інформаційний запит.

З травня 2018 року вартість квитка на напрямку «Львів–Рава-Руська–Львів» становить 20 грн. Відтак, якщо провести підрахунок, виходячи з інформації «Львівської залізиці», то виходить, що послугами залізничного транспорту за рік на згаданому напрямку скористалось, у середньому, 7 тис пасажирів непільгових категорій, а впродовж одного рейсу — трохи більше, ніж чотири пасажири.



Разом з тим, у відповіді на запит у «Львівській залізниці» не повідомили чи розглядають варіанти ліквідації поїзда, скорочення часу перебування у дорозі, збільшення їхньої рентабельності.

«Графік руху приміських поїздів, а також будь-які зміни та нововведення, що стосуються зменшення чи збільшення кількості поїздів (рейсів), часу перебування в дорозі тощо запроваджуються у відповідності до технологічного процесу роботи залізничного комплексу, враховуючи інтереси пасажирів і матеріально-технічні можливості залізниці та відповідно до аналізу пасажиропотоку на той чи інший напрямок (рейс)», — повідомили у «Львівській залізниці».

varta1.com.ua: Новини