Автомобілісти замовлятимуть собі автономери самостійно

Оплачувати  та замовляти автомобільні номери українські автолюбителями будуть самостійно — їх перестануть видавати в сервісних центрах МВС. Про це інформує ubr.ua.

Відповідні ініціативи містить проект закону, опублікований на сайті Міністерства внутрішніх справ для ознайомлення 18 жовтня 2019 року.

Адже, незважаючи на те, що українці при реєстрації своїх авто оплачують повну вартість комплекту, витрати на транспортування, оплату праці та відрядних співробітникам сервісних центрів лягають на плечі держави.

Чиновники запевняють — практика централізованої закупівлі автономерів виявляється занадто затратною для бюджету.

Як саме буде працювати новий механізм, в деталях повинен буде прописати уряд. Однак, законопроект проливає світло на деякі нюанси.

Так, сервісні центри МВС під час реєстрації будуть присвоювати номер реєструється автомобілю. Після чого людина з уже відомими даними держзнака самостійно звернеться в одну з уповноважених організацій для його виготовлення.

Ніяких прогнозів щодо вартості такої послуги у приватників чиновники не роблять. Однак, очевидно, що після прийняття документа номера подорожчають дуже істотно. Уже хоча б тому, що МВС замовляє виготовлення держзнаків великими партіями.

Нагадаємо, що зараз комплект з двох стандартних номерів в сервісному центрі МВС стоїть 178,2 грн. У той же час, виготовлення пари аналогічних знаків у приватників обходиться мінімум в 400 грн.

Додамо, що документ носить статус проекту. За місяць, відведений на ознайомлення з його нормами всіх зацікавлених сторін, його винесуть на засідання Кабміну, після чого передадуть на розгляд Верховної Ради.

Щоб він став законом, потрібно щоб за його прийняття проголосували мінімум 226 нардепів.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!