Демонтований фонтан біля Оперного передали у Стрийський парк

Демонтаж старого фонтану вже завершено і передано його у Стрийський парк. Демонтаж виконувала підрядна організація на замовлення Галицької РА. Натомість проект облаштування нового фонтану виконаний на замовлення управління архітектури та урбаністики ЛМР, а профінансує роботи благодійний фонд «Сокар Благо». Про це повідомили у пресслужбі міської ради.

«Станом на сьогоднішній день, сама конструкція старого фонтану біля Оперного театру вже є демонтована. Її передали у Стрийський парк і планують використати для ремонту фонтану «Русалка».

Зараз тривають роботи з демонтажу плитки, яка є довкола. До кінця дня роботи мали б завершити. Плитку перевезуть в ШРП Галицького району.

У четвер до робіт планує приступити компанія «Сокар». Найперше будуть проводитися роботи з виносу інженерних мереж”, — розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

Нагадаємо, проект реконструкції фонтану та площі перед оперним театром розробили київські архітектори. Автори: Іван Юнаков, Андрій Карпов, Ярослав Катрич, Максим Астрейко, Володимир Томіленко.

При розробці проекту реконструкції площі навпроти оперного театру автори поставили перед собою 3 основні завдання:
— зробити її сучасною та цікавою в контексті навколишньої забудови і підкреслити архітектуру головного фасаду оперного театру, який є бездоганним акцентом площі;
— змінити філософію фонтану, зробивши його сухим, щоб нічого не перешкоджало огляду театру з протилежного боку площі. У холодну пору року фонтан відключать, і він перетвориться на пішохідну зону, яка може бути також використана для встановлення ялинки або сцени для проведення міських заходів;
— створити новий імідж площі шляхом залучення творчої еліти. Для цього пропонується повністю звільнити її від атракціонів і МАФів, встановити зручні лавочки, вбудовані в парапети зелених зон, з розетками для зарядки ноутбуків і телефонів. Велика кількість посаджених дерев і чагарників візуально відмежує площу від галасливих доріг і вітру, дозволить комфортно провести вільний час. З’являться також безкоштовний wi-fi з онлайн бібліотекою, інформаційні бокси, будуть встановлені велопарковки.

Обрис площі — силует скрипки, гриф якої примикає до оперного театру. Струни виконані азбукою Морзе з RGB LED підсвічуванням і читаються, як «Місце можливостей. Відкритий для світу. Львів — місто кохання. Місто вільних людей.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!