До уваги водіїв: названа важлива деталь щодо евакуювання автомобіля на штрафмайданчик

Часто водії зустрічаються з випадками, коли на місці зупинки автомобіля працівники поліції погрожують “забрати” транспортний засіб на штрафмайданчик.

Дорожній адвокат вирішив пояснити, коли саме автомобіль можуть евакуювати за законом, йдеться у матеріалі “ТСН”.

Дійсно, якщо водієм вчинено порушення за певними нормами КУпАП працівник поліції, має право тимчасово затримати транспортний засіб шляхом блокування або доставлення його для зберігання на спеціальний майданчик. Повний таких випадків передбачений у ст. 265-2 КУпАП.

“Евакуація автомобіля на штрафмайданчик дозволяється винятково у разі, якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху”, — наголошує адвокат

Також дозволяється затримання на штрафмайданчик, якщо транспортний засіб розміщений на місцях, призначених для зупинки, стоянки, безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю. Інших підстав не передбачено.

“Якщо розміщення вашого автомобіля суттєво не перешкоджає дорожньому руху або не створює загрозу безпеці руху, такий транспортний засіб не може бути евакуйовано на штрафмайданчик. У такому разі “погрози” поліцейського є надуманими”, — додав дорожній адвокат.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!