Гандбол. Суперліга. В очікуванні вирішальних матчів

IMGN8471
IMGN8471

Львівська «Галичанка» - єдина команда, що йде без поразок

У жіночій гандбольній Суперлізі визначилася трійка претендентів на золото, і незабаром тут «кипітимуть» гарячі баталії. Невдовзі розпочнеться 2-ий етап чемпіонату України з гандболу серед жіночих команд Суперліги сезону–2020/2021, а це вже безпосередня боротьба за медалі. Але поки що команди дограють матчі 1-го етапу. Отож, цієї п’ятниці-суботи, 5–6 березня, відбудуться останні матчі І етапу: миколаївський «Реал» прийматиме «Галичанку», а ТНУ ДЮСШ у Броварах — ужгородські «Карпати».

Поточне турнірне становище команд:

1. «Галичанка» (Львів) — 36 оч. (18 ігор: 18 перемог);

2. «Реал» (Миколаїв) — 23 оч. (18 ігор: 11 перемог, 1 нічия, 6 поразок / різниця забитих пропущених м’ячів 59);

3. «Карпати» (Ужгород) — 23 оч. (18 ігор: 11 перемог, 1 нічия, 6 поразок/ різниця забитих пропущених м’ячів 58);

4. «Дніпрянка» (Херсон) — 22 оч. (20 ігор: 11 перемог, 9 поразок);

5. Збірна команда міста Києва «Спартак» — 7 оч. (20 ігор: 3 перемоги, 1 нічия, 16 поразок);

6. «ТНУ ДЮСШ 21» (Київ) — 1 оч. (18 ігор: 1 нічия, 17 поразок).

Центральним, звичайно, буде матч лідерок турнірної таблиці – «Галичанки» та «Реалу». Ігри відбудуться у п’ятницю (5 березня) о 19 год, у суботу (6 березня) о 12 год.

Ці команди зіграють між собою два матчі пропущеного 9-го туру. Їх перенесли у зв’язку з участю «Галичанки» у Єврокубку. Нагадаємо, що у 2-му чвертьфінальному матчі Єврокубка львів’янки на виїзді зуміли зіграти внічию (24:24) з іспанським «Атлетіко Ґуардес», проте завершили виступи у Єврокубку, адже у 1-му чвертьфінальному поєдинку, який відбувся у Львові, наші дівчата поступилися. Втім цей сезон у Єврокубку яскраво запам’ятається і команді, і вболівальникам, адже зіграти внічию з командою, яка гартується у сильному іспанському чемпіонаті, дорогого вартує.

Однак повернемося до українського чемпіонату. Як бачимо, «Галичанка» – єдина команда, що йде без поразок. Що ж очікує всі команди на 2-му етапі?

Вони за результатами ігор попереднього етапу розподіляться на 2 групи (А і Б). До групи А потраплять команди, що зайняли 1-ше-3-тє місця після 1-го етапу. Попри те, що деяким командам ще належить відіграти матчі 1-го етапу (по 2 матчі у протистояннях «Реал»–«Галичанка» (9-ий тур) і «ТНУ-ДЮСШ»–«Карпати» (2-ий тур), розподіл на трійки для 2-го етапу вже не зміниться. Отож, трійка претендентів на золото: львівська «Галичанка», ужгородські «Карпати» та миколаївський «Реал», які й сформують групу А. До групи Б потраплять ті команди, що зайняли 4-6-те місця після 1-го етапу. Це херсонська «Дніпрянка» та київські «ТНУ-ДЮСШ 21» і «Збірна Києва–«Спартак».

У групі А і Б ігри проходитимуть турами (3 тури) по 2 матчі в турі на майданчику кожної з команд зі збереженням очок, набраних на 1-му етапі. Якщо після завершення 26-ти ігор різниця в очках між командами, що зайняли 1-ше та 2-ге місця, становитиме 7 очок і менше, то для визначення чемпіона України між цими командами проведуть серію ігор до 2-ох перемог за системою плей-оф. Усі ігри серії проводитимуть до перемоги. За нічийного результату після основного часу матчу командам нададуть 5- хвилинну перерву, після якої призначать додатковий ігровий час. Він включатиме в себе 2 тайми по 5 хвилин із перервою між ними в 1-ну хвилину. Якщо після 1-го додаткового ігрового часу знову не виявлять переможця, то після 5-хвилинної перерви призначать 2-ий додатковий ігровий час. Він теж уключатиме в себе 2 тайми по 5 хвилин із перервою між ними в 1-ну хвилину. Якщо і після 2-го додаткового ігрового часу не виявлять переможця, то призначать серію 7-метрових штрафних кидків (по 5 кидків кожної команди). Якщо 1-ша серія 7-метрових кидків не визначить переможця матчу, то призначать 2-гу серію по 1-му кидку від кожної команди до 1-го незабитого гола однієї з команд за рівної кількості кидків. Порядок кидків визначить жеребкування. 1-ша гра пройде на майданчику команди, що займе нижче місце за підсумками 26-ти ігор. 2-ий і, якщо потрібно, 3-ій матч проводитимуть на майданчику команди, що зайняла вище місце за підсумками 26-ти ігор. Команда, що перемогла в серії ігор, стане чемпіоном України сезону–2020/2021. Команда, що програла, посяде 2-ге місце.

Між командами, що зайняли 3-тє та 4-те місця після завершення 26-ти ігор, проводитимуть серію матчів до 2-ох перемог за системою плей-оф для визначення бронзового призера чемпіонату України. Всі ігри серії проводитимуть до перемоги. За нічийного результату після основного часу діятиме такий же принцип, як і для команд, що розігрують 1-ше-2-ге місця. 1-ша гра проходитиме на майданчику команди, що зайняла нижче місце за підсумками 26-ти ігор. 2-ий і, якщо потрібно, 3-ій поєдинок відбуватиметься на майданчику команди, що зайняла вище місце за підсумками 26-ти ігор. Команда, що переможе в серії ігор, стане бронзовим призером чемпіонату України сезону–2020/2021. Команда, яка програла, посяде 4-те місце.

Згідно з календарем, 2-ий етап мають завершити 1-го травня. «Галичанка» має всі шанси дочасно оформити чемпіонство у Суперлізі, 7-ме поспіль за рахунком.

Наталія Васьо, джерело: всеукраїнська газета “Спортивка”

varta1.com.ua: Новини